Mobil Haberleri

Nokia’nın Uygun Fiyatlı Modeli TENAA’da Görüntülendi

HMD Global çatısı altında üretimlerine devam eden Nokia'nın uygun fiyatlı modeli TENAA'da ortaya çıktı.

TeknoBH Google Haberler

nokia-uygun-fiyatli-modeli-tenaa-da-goruntulendi

HMD Global çatısı altında üretimlerine son hız devam eden Nokia’nın henüz adı netleşmemiş olan TA-1335 model numarasına sahip yeni bir model TENAA‘da görüntülendi.

Kısa bir süre önce FCC’de iki yeni Nokia’a ait yeni model ortaya çıkmıştı. Tasarım olarak oldukça birbirlerine yakın olan Nokia 5.4 ve Nokia 3.4 modelleri FCC’de görüntülenmişti. Fiyatına göre gayet iyi bir performans sunacağı düşünülen giriş-orta seviye modellerin detaylarını sizlerle paylaşmıştık. Hemen ardından kısa bir süre sonra Çin’in Sertifikasyon Kuruluşu olan TENAA’da yeni bir Nokia modeli ortaya çıktı.

FCC’de TA-1340 ve TA-1333 model numarasına sahip, Nokia 3.4 modeline ait olduğu düşünülen iki adet model ortaya çıktı. Hemen ardından kısa bir süre sonra ise TENAA‘da, TA-1335 model numarasına sahip yeni bir model bizleri karşıladı. Nokia’nın yeni modelinin uygun fiyatlı olacağına dair tahminlerimiz var. Ancak uygun fiyatlı olacağını düşündüğümüz bu modelinin teknik özellkilerine dair net bir bilgi yok. Ancak bazı bilgiler de sızdırılmış durumda.

Uygun Fiyatlı Nokia TA-1335 Hakkında Neler Sızdırıldı

nokia-uygun-fiyatli-modeli-tenaa-da-goruntulendi-1

Nokia TA-1335 modelinin, Nokia C3 modeline benzer bir tasarıma sahip olacağı düşünülüyor. Uygun fiyatlı telefonun arkasında ve önünde yalnızca bir kamera modülü olacak. Aynı zamanda buna ek olarak ön tarafında ise bir adet LED flaş olacak. Arka ve Ön kamera 8 MP çözünürlüğüne sahip olacak. 4G destekleyecek olan model 2500 mAh bataryaya sahip olacak ve 3,5 mm kulaklık girişi bulunacak. Cihaz aynı zamanda parmak izi sensörüne de sahip olacak. Laciver ve şampanya rengi olmak üzere iki farklı renk ile kullanıcılarını karşılayacak.

Nokia‘nın yeni uygun fiyatlı cihazı, 2 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ile gelecek. Aynı zamanda Android 10 işletim sistemi ile kutudan çıkacak. Dört çekirdekli bir işlemci kullanılacağı düşünülen modelinin ekran detayları ile ilgilide net bir bilgi yok. Cihazın henüz adı bile belli olmadığı için tanıtılacağı tarih ile ilgili de sızdırılmış bir bilgi yok. Ancak fiyatı konusunda bizlerin tahmini Türkiye’de satışa çıkarsa 2200 TL gibi bir fiyattan satılacağını düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Nokia çok eski bir telefon firması ama çok gerilerde kaldı diye düşünüyorum kendini çok geliştiremedi geliştiremediği içinde satamadı ama yinede inceleyip düşünülebilir teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu