Güncel Haberler

Normalleşme Süreci İptal Mi Ediliyor? TBB Yorumladı

TeknoBH Google Haberler

Normalleşme sürecini eleştiren Türk Tabipler Birliği ikinci Başkanı Ali İhsan Ökten, bu sürecin kontrolsüz normalleşme olacağını açıkladı. İşte Detaylar

Normalleşme Süreci İptal Mi Ediliyor? TBB Yorumladı

Kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı, koronavirüsün normalleşme süresi için alınan yeni kararları açıklamıştı. Koronavirüs sürecinin en başından bu yana yaptığı açıklamalar ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Türk Tabipler Birliği (TTB), 1 Mart tarihinde başlayan kontrollü normalleşme sürecini eleştiren açıklamalar da bulundu. TTB’nin ikinci Başkanı Ökten, yapmış olduğu açıklamalar ile Türkiye’de normalleşmenin şu an için mümkün olmadığını belirtti.

Ali İhsan Ökten yaptığı açıklamalarda kontrollü normalleşme ile ilgili hayatımıza giren renklerin daha farklı şekilde ele alınması gerektiğini açıkladı. Buna göre kırmızı (çok yüksek riskli) ve turuncu (çok riskli) şehirlerde yeni tedbirler alınmasının son derece önemli olduğunu belirtti. Ökten, bu durumda karantinalar uygulanması, seyahat kısıtlaması getirilmesi ve test sayılarının mümkün olduğunda arttırılması gerektiğini açıkladı. Ökten, her ne kadar mümkün olmasa da çözümün tam olarak kapanma ile gerçekleşebileceğini de belirtti.

Normalleşme süreci iptal mi edilmeli? Virüsün kuluçka süresi mi değişti?

Normalleşme Süreci İptal Mi Ediliyor? TBB Yorumladı

Kontrollü normalleşme ile birlikte otoriteler, Türkiye’deki vaka sayılarında azımsanmayacak bir artış olduğunu belirtiyorlar. Koronavirüsün bulaştıktan yaklaşık olarak 1-2 hafta içerisinde etkisini gösterdiği söyleniyordu. Ancak kontrollü normalleşmenin de başlaması ile birlikte kuluçka süresi yokmuş gibi hareket edildi. Üstelik bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama dahi yapılmadı. Şayet kuluçka süresi düştüyse konu ile ilgili açıklama yapılması gerekir.

Normalleşme süreci ile ilgili olarak sizler ne düşünüyorsunuz? Doğru bir karar mıydı yoksa yanlış mı? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu