Oyun Haberleri

Nvidia GeForce Now İle Hangi Oyunlar Oynanır?

TeknoBH Google Haberler

Nvidia GeForce Now ile hangi oyunlar oynanır? Kısa bir süre önce Türkiye sunucuları aktif olan NVİDİA’nın yeni sunucularında hangi oyunlar var?

NVIDIA GeForce Now Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

NVIDIA’nın geliştirmiş olduğu GeForce Now uygulaması, ilk olarak geçtiğimiz yıl Şubat ayında kullanıma sunulmuştu. Bulut tabanlı platformun amacı ise, düşük özelliklere sahip bilgisayarların yüksek performans gösteren oyunları oynayabilmesini sağlamak. Steam, Epic Games gibi platformlara sahip iseniz oynamak istediğiniz oyunu bu platform üzerinden oynamanız mümkün. Hatta bilgisayarınızın özellikleri yeterli olmasa bile sorun değil, yeter ki internet bağlantınız olsun. Peki Türkiye de hizmete sunulan bulut sistem GeForce Now nedir?

GeForce Now hizmeti nedir?

GeForce Now, yaklaşık kurulduktan 1 yıl sonra Türkiye’de sunucularını açmak için hazırlanıyor. Hatta kısa bir süre önce Beta kullanıcılarına açıldı. 15 Mart tarihine kadar var olan sorunlar giderilecek ve GeForce Now platformu Türkiye sunucuları ile tüm kullanıcıların hizmetine açılacak. Bu sayede düşük performanslı bilgisayarlara sahip olan kullanıcılar yüksek performanslı oyunları oynayabilecekler.

Beta aşamasında olan bu hizmeti kullanmak istiyorsunuz ve nasıl üyelik oluşturacağınızı bilmiyorsanız, burada ki bağlantıya tıklayarak üyelik oluşturma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

GeForce Now da iki farklı üyelik paketi var. Normal üyelik ile herhangi bir ücret ödemeden mağazanızda ki oyunları oynayabilmeniz için sıra beklemeniz gerekiyor. Ücretsiz kullanıcılar ile ortak kullanım sağladığınız için ortada bir sıra söz konusu diyebiliriz. Ayrıca ücretsiz sürümde ki yoğunluğu önlemek için oyun süresi 1 saat ile sınırlandırılmış durumda.

Nvidia GeForce Now İle Hangi Oyunlar Oynanır?

Eğer ki söz konusu hizmet için Premium üyelik alacağınız herhangi bir sıra beklemeden 6 saate kadar oyun deneyimini yaşayabileceksiniz. Ancak Premium üyeliğin Türkiye fiyatı ile ilgili olarak henüz net bir açıklama yok. Önümüzde ki günlerde Premium üyeliğin fiyatı da belli olacaktır. Aynı zamanda Premium üyelik sayesinde RTX deneyimini yaşayabileceksiniz.

GeForce Now ile hangi oyunlar oynanır?

Öncelikle sizlere bahsedeceğimiz oyunları oynayabilmeniz için o oyunu mağazadan almanız gerekiyor. Eğer ki Steam, Epic Games gibi platformlardan bu oyunu satın aldıysanız söz konusu platform üzerinden oynamanız mümkün.

 • Assassin’s Creed serisi
 • Apex Legends
 • Black Mesa
 • Counter-Strike: Global Offensive
 • DayZ
 • Dead by Daylight
 • Dota 2
 • The Witcher 3: Wild Hunt
 • Euro Truck Simulator 2
 • Leaugue of Legends
 • Cyberpunk 2077
 • Far Cry serisi

Şimdilik oyuncuların karşısına çıkacak olan kesin oyunların listesi bu. Ancak GeForce Now Avrupa sunucularında sayısız oyun olduğunu düşünürsek, Türkiye sunucuları için de bu listeden çok daha fazla oyunların karşımıza çıkacağı kesin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu