Oyun Haberleri

NVIDIA Mobil Pazara Giriş Yaptı

TeknoBH Google Haberler

NVIDIA mobil pazara uzun süredir girmeyi planlıyordu ve sonunda pazara giriş yaptı. NVIDIA, mobil cihazlarda ki işlemcilerin arkasındaki ismi yani ARM’yi satın aldığını duyurdu. İşte Detaylar

NVIDIA Mobil Pazara Giriş Yaptı

Son yıllarda sıkı bir şekilde rekabetin arttığı alanlardan biride ekran kartı pazarı diyebiliriz. Oyunların daha fazla popüler olması, pandemi ile beraber artan oyun oynama süreleri bu alanda ki rekabetleri de arttırıyor. Sektörün önemli isimlerinden biri olan NVIDIA, bir süredir ortalıkta dolaşan iddiaları sonunda onayladı ve ARM‘yi satın aldığını duyurdu. Yapılan resmi açıklamaya göre şirket, ARM‘yi 40 milyar dolara satın aldığını açıkladı.

NIVIDIA mobil pazar sektörüne de el attı.

Satın alma sonucunda ARM’nin açık lisanslama modeli korunacak ve markanın müşterileri bu modeli kullanmaya devam edecek. ARM’yi 2016 yılında 32 milyar dolara satın alan Japonya merkezli SoftBank ise 2021 yılında tamamlanacak bu satın alma ile ilgili tüm taahhütlerini yerine getirecek.

NVIDIA yapılan bu anlaşma ile zaten güçlü olan grafik kartı pazarında ki konumunu daha da güçlendirmiş oldu. ARM şirketi özellikle mobil cihazlarda kullanılan işlemcilerin mimarisini geliştiren şirket olarak biliniyor.

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu