Donanım Haberleri

NVIDIA Quatro RTX A6000 Ampere Ekran Kartı Ortaya Çıktı

NVIDIA'nın yeni nesil kart kart ailesinin son üyesi olması beklenen Quatro RTX A6000 Ampere karta ait olduğu öne sürülen bilgiler paylaşıldı.

TeknoBH Google Haberler

NVIDIA yeni nesil kart ailesinin son üyesi olması beklenen Quatro RTX A6000 Ampere Ekran Kartı ortaya çıktı. İşte Detaylar

nvidia-quatro-rtx-a6000-ampere-ekran-karti

NVIDIA, yakın zamanda yeni Ampere kartlarla karşımıza çıkmıştı. A100 ile makine öğrenme üzerine çalışanlara yönelik bir kart sunan firma, GeForce RTX 3000 serisi ile birlikte en üst seviye grafiklere ulaşmayı isteyen oyuncuların gönlünü kazanmıştı.Şimdi sırada Quadro RTX A6000 grafik kartı var.

NVIDIA Quatro RTX A6000 Ampere Ekran Kartı Ortaya Çıktı

Twitter kullanıcısı Moore’s Law Is Dead tarafından paylaşılan görüntülere göre kartlar kısaca RTX 6000 olarak isimlendirilmiş. Bu model halihazırda NVIDIA‘nın bir önce ki Turing GPU serisinde yer alıyordu.

Paylaşılan ekran görüntüsü doğru ise kartta tam 10.752 CUDA çekirdeği yer alacak. Hızı 1.860 MHz olarak belirlenen kartın 48 GB GDDR6 belleği ve 768,1 GB/sn bellek bant genişliği bulunacak. Kart ile bir diğer dikkat çeken noktalardan biri de kullanılan bellek. NVIDIA hem GeForce RTX 3080‘de hem de yeni gelecek olan 3090’da GDDR6 yerine GDDR6X kullanacak.

GDDR6X genel olarak yeni seri kartlar için bir miktar “ aşırı ” bir bellek tipi olarak gösteriliyor. Yine de gerçetke daha hızlı bellek, daha çok işlem yapa bilmeyi sağlıyor. Arada ki sürede profosyoneller Quadro RTX A6000′e yönelecek gibi duruyor. Yeni nesil kartı NVIDIA‘nın resmi olarak 5-9 Ekim arasında gerçekleşecek olan 2020 GPU Teknoloji Konferansı‘nda tanıtması bekleniyor.

Kaynak
Webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu