Güncel Haberler

Ocak Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Neler?

TeknoBH Google Haberler

En çok indirilen uygulamalar belli oldu. Dünya genelinde ki koronavirüs salgını sebebiyle bütün işlerimiz mobil uygulamalar üzerinden yapılıyor. Peki en çok hangi uygulamalar indirildi? İşte Detaylar

Ocak Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Neler?

Günümüzde ki etkisini hala sürdüren Koronavirüs salgını sebebiyle birçok vatandaş işlerini mobil uygulamalar üzerinden yapıyor. Milyarlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp yeni yılın ilk günlerinde kullanıcılarına duyurduğu Gizlilik Sözleşmesi değişikliği kararı yüzünden büyük tepkilere maruz kaldı. Bu sebepten dolayı birçok kullanıcı WhatsApp yerine Telegram veya Signal gibi uygulamaları kullanmaya başladı.

En çok indirilen uygulamalar listesinde Telegram zirvede

Sensor Tower‘ın paylaştığı verilere göre, Telegram Ocak 2021 tarihinde 63 milyondan fazla yükleme ile dünya çapında en çok indirilen uygulamalar listesinin zirvesini kaptı. Bu yükleme verileri bir önceki yılın ayına göre 3,8 kat artış gösterdi. Anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram’ı indirenlerin en fazla olduğu ülkeler ise yüzde 24 ile Hindistan, hemen ardından yüzde 10 ile Endonezya oldu.

TikTok ise, 62 milyona yakın indirilme ile geçtiğimiz ay dünya çapında en çok yüklenen ikinci uygulama oldu. Kısa videolar çekmenizi sağlayan TikTok’un en fazla indiren ülkeler yüzde 17 ile Çin olurken, ikinci sırada ise yüzde 10 ile ABD yer aldı. Signal, Facebook ve WhatsApp, Ocak ayı boyunca dünya çapında en çok yüklenen uygulamalar listesinin ilk beş sırasında yer aldı.

Ocak Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Neler?

Paylaşılan raporlara göre, Instagram, Ocak 2021’de en çok indirilen uygulamaların listesine göre altıncı sırada yer alırken, Zoom, MX TakaTak, Snapchat ve Messenger hemen arkasından izliyor.

Raporlar 1 Ocak 2021 ile 31 Ocak 2021 arasında, App Store ve Google Play Store için dünya çapında ki indirmeleri baz alıyor. Aynı zamanda bu rapor Apple’ın ve Google’ın telefonlara önceden yüklediği uygulamaları yer almıyor. Bu liste sadece o ay içerisinde ilk defa indirilen uygulamaları paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu