Güncel Haberler

Okullar Ne Zaman Açılacak? (2021)

TeknoBH Google Haberler

Okullar ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında okulların açılacağı tarihi açıkladı. İşte merak edilen tüm detaylar

Okullar Ne Zaman Açılacak? (2021)

Son zamanlarda artan COVID-19 vakalarından dolayı uzaktan eğitim süreci biraz daha uzamıştı. Bir dönem mesleki öğretimde sadece atölye derslerinin yüz yüze eğitimle yapılması kararı verilmişti. Ancak daha sonrasında vaka artışlarından dolayı bu karardan geri adım atılıp, uzaktan eğitime devam edilmişti.

Öğrencilerin beklentisi ara tatil sonrasında okulların açılacağıydı. Ancak geçtiğimiz günlerde 15 Şubat tarihinde okulların açılacağına dair söylentilerde bulunuyordu. Ancak Bilim Kurulu‘nda yer alan üyelerin bazıları, okulların açılması durumunun Mart ayına ertelendiğini söyledi.

Okullar ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı:

Bilim Kurulu toplantısında halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, okulların açılması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan yaptığı açıklamalarda köy okullarında yaşanan internet erişiminde ki sıkıntılar yüzünden eğitimin 15 Şubat tarihinde başlayacağını açıkladı. Ancak bu tarih sadece köy okullarında geçerli olacak. Yani 15 Şubat tarihinde köy okulları açılacak. Şehir merkezinde ki yada ilçeler de bulunan okullar uzaktan eğitime devam edecek.

Okullar Ne Zaman Açılacak? (2021)

8. ve 12. sınıflar ise 1 Mart tarihi itibariyle yüz yüze eğitime başlayacaklar. Sonrasında ise vakalarda yaşanan düşüş veya artışlara göre yeni kararlar alınacak.  Bu süreçte düşüşler yaşanmaya devam ederse diğer sınıflarda da yüz yüze eğitim başlanacak. Ancak aksi durum yaşanırsa ve vaka sayılarında artış görünürse okullar tekrardan kapanacak ve uzaktan eğitime geçiş yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu