Mobil Haberleri

OnePlus 9 Lite Çok İddialı Geliyor

TeknoBH Google Haberler

OnePlus 9 serisi ile tanıtılması beklenen OnePlus 9 Lite modeli çok iddialı geliyor. Yeni model hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde

OnePlus 9 Lite Çok İddialı Geliyor

OnePlus, OnePlus 7 serisine kadar, her yıl 2 model piyasaya sürüyordu. Bunlar OnePlus 6 ve OnePlus 6T gibi isimler ile karşımıza çıkıyordu. Ancak OnePlus 7 serisinden sonra her yıl 3 model olarak piyasaya sürülmeye başlandı. OnePlus 9 serisinde de 3 modelin piyasaya çıkması bekleniyor. Piyasaya sürülmesi beklenen OnePlus 9 Lite hakkında ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Uzun zamandır gündemden düşmeyen OnePlus 9 modelinin pazarda bir hayli fazla ilgi göreceği tahmin ediliyor. Bunun sebebi ise, OnePlus, modellerini piyasaya her zaman uygun fiyatlı sunuyor olması. Piyasaya sürülecek olan OnePlus 9 Lite modelinin daha uygun fiyatlı modellere çok daha iyi performans sergilemesi bekleniyor. Yani kısaca OnePlus’ın piyasaya sürülmesi beklenen modeli fiyat/performans bir model olması bekleniyor.

OnePlus 9 Lite kullanıcılarına neler sunuyor

OnePlus 9 Lite modeli, Twitter’da TechDroider kullanıcısının paylaştığı tweet’e göre, 2 adet modelden oluşacak. Bu cihazlar LE2100 ve LE2101 model numaralarına sahip olacak. İlk olarak Çin ve Hindistan‘da piyasaya sürülecek olan modelin Avrupa’ya açılıp açılmayacağına dair henüz net bir bilgi yok.

Uygun fiyatlı olduğu düşünülen model, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 865 yonga setinden güç alacak. Bununla birlikte, en az 90Hz ekran yenileme hızına sahip AMOLED ekrana sahip olacağı düşünülüyor. Yeni cihaz da en çok merak edilen özelliklerden biri de kamera detayları diyebiliriz. Ancak cihazın kamera özellikleri hakkında bir sızıntı bulunmuyor.

OnePlus 9 Lite modeli, Android 11 işletim sistemi ile kutudan çıkacak ve OxygenOS arayüzüne sahip olacak. OnePlus 9 ve 9 Pro modellerinin Mart 2021‘de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak serinin Lite modeli hakkında ise piyasaya ne zaman sürüleceği hakkında bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu