Mobil Haberleri

OnePlus 9 ve Oneplus 9 Pro Tanıtıldı

TeknoBH Google Haberler

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modelleri bir etkinlikte tanıtıldı. Etkinlikte tanıtılan modellerin tüm özellikleri ve fiyatı haberimizde

OnePlus 9 ve Oneplus 9 Pro Tanıtıldı

OnePlus, dün gerçekleştirdiği bir etkinlikte OnePlus 9 ve 9 Pro modellerini tanıttı. OnePlus, birkaç hafta önce efsanevi kamera üreticisi Hasselblad ile üç yıllık 150 milyon dolarlık bir ortaklığını duyurmuştu. Akıllı telefon piyasasına ilk adımını tan Hasselblad, ürettiği geniş açılı kamera ve doğal renk kalibrasyonuyla gücünü gösterecek. Hasselblad kameraları daha öncelerinde Apollo 11 ile ayda kullanılmıştı. Şimdi de OnePlus’ın amiral gemisi modellerinde kullanılacak.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, Hasselblad ile amiral gemilerinin kameraları farklı bir boyutta. 9 Pro’nun kameralarını incelediğimiz zaman 48 MP ana kamera, 50 MP ultra geniş açılı, 2 MP mono ve 8 MP 3.3x bir kameraya sahip. OnePlus 9 ise 48 MP değerinde ana kamera, 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro mono kameraya sahip.

OnePlus 9 Pro özellikleri nedir?

OnePlus 9 ve Oneplus 9 Pro Tanıtıldı

9 Pro‘nun özelliklerini incelediğimiz zaman, Qualcomm tarafından geçtiğimiz yılın en güçlü işlemcisi olarak tanıtılan Snapdragon 888‘den güç alacak. Ayrıca akıllı telefon 12 GB RAM ve 128/256 GB depolama alanı seçeneklerine sahip. Cihazın ön kamerası ise 16 MP. Yazının başında da belirttiğimiz gibi cihazın arka tarafında dörtlü kamera modülü yer alıyor. Cihaz 4.500 mAh kapasitesine sahip bir batarya ile geliyor. Bu bataryaya 65W değerinde hızlı şarj ise destek verecek. 9 Pro’nun ekranına baktığımız zaman 6,78 inçlik bir boyut bizleri karşılıyor. Bu ekranın 120Hz ekran yenileme hızına sahip bir özelliği yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu