Mobil Haberleri

OnePlus 9’dan İlk Görüntüler Geldi

Serinin 8 ay önce tanıtılacağı söyleniyordu ancak bu iddialar gerçeğe dönüşmedi. Şimdi de OnePlus 9'dan ilk görüntüler ve özellikler geldi.

TeknoBH Google Haberler

OnePlus 9’dan ilk görüntüler ve muhtemel özellik detayları geldi. İşte ortaya çıkan muhtemel özellikler ve muhtemel fiyatı;

oneplus-9-dan-ilk-goruntuler-geldi

OnePlus 9 hem muhtemel özellikleri hem de muhtemel fiyatı şimdiden kullanıcılar merakla bekliyor. Aslında OnePlus 9 yaklaşık olarak 8 ay önce tanıtılacağı söyleniyordu ancak iddialar doğru çıkmadı.

OnePlus 9’dan İlk Görüntüler Geldi

Paylaşılan görüntüler de pek fazla detay belli olmasa da bu modelde de OnePlus 8T’den esintiler olduğunu görebiliyoruz. Yayımlanan bu görüntüler bilgisayar yardımıyla çizilmiş olup çeşitli programlar ile işlenip (render) kullanıcıların beğenisine sunuldu.

OnePlus 9‘un arka tarafında üç adet kameranın olacağı iddia ediliyor. Sol tarafta konumlandırılan kamera deliği ve arka tarafta ki LED desteği OnePlus 8T’yi hatırlatıyor. Paylaşılan bu bilgilere göre akıllı telefonun ekran boyutu 6.65 inç olacak ve kendisini Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 865 Plus isimli işlemci destekleyecek.

8 GB RAM, 128GB depolama alanı ve 5000 mAh‘lik bir batarya ile kullanıcılarına sunulması beklenen OnePlus 9‘un, ön tarafında çözünürlüğü 32 MP olan bir selfie kamerası yer alacak. Arka kamera kurulumu ise şu şekilde, 64 MP ana kamera, 16 MP, 8 MP ve 2 MP derinlik sensörü.

Bu seri için en az 3 adet model üretileceği söyleniyordu ancak bu iddiaların doğruluğu ispatlanamadı. Bazı kaynaklardan ise sadece 2 adet sürümün geleceğini söylüyor, Bunlar ise OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro.

oneplus-9-dan-ilk-goruntuler-geldi-2

Daha önce sızdırılan bilgiler de OnePlus 9‘un 144Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı söyleniyordu ancak şimdi de 120Hz olacağı söyleniyor.  Cihazın arka yüzeyine baktığımız zaman bizi kıvrımlı bir panel karşılıyor. Bunun dışında daha önce paylaşılan savlarda bu modelin 5nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 875 ile güçlendirileceği söyleniyordu.

OnePlus 9 ne zaman çıkacak?

Herhangi bir aksilik olmaz ise 2 Aralık 2020 tarihinde kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor. Tahminlere göre 65W hızlı şarj teknolojisi ve Android 11 tabanlı OxygenOS işletim sistemi ile gelmesi bekleniyor.

OnePlus 9 muhtemel fiyatı

91Mobiles isimli kaynağa göre bu ürünün fiyatı 46.999 Hindistan rupisi olacak. Şimdi ki döviz kuruna göre bu fiyat 630 dolara tekabül ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu