Mobil Haberleri

OnePlus 9E, 90Hz Yenileme Hızıyla Çok Konuşulacak

TeknoBH Google Haberler

OnePlus 9E modeli ile ilgili ilk ayrıntılar belli olmaya başladı. Orta segmente hitap eden yeni cihaz 90Hz yenileme hızıyla birlikte geliyor. İşte Detaylar

OnePlus 9E, 90Hz Yenileme Hızıyla Çok Konuşulacak

OnePlus her kullanıcıya hitap eden bütçe dostu yeni modeller üretmeye devam ediyor. OnePlus 9 amiral gemisinin yanı sıra uygun fiyatlı bir model üzerinde çalışmalara başlandığına dair yeni söylentiler mevcut. Haftalar sonrasında söz konusu söylenti hakkında ilk detaylar gelmeye başladı. OnePlus’ın orta seviye modeller arasında en iyileri arasına girmeyi başaracak yeni bir model geliyor. Söz konusu modelin adı OnePlus 9E olacak. Aynı zamanda diğer modellere göre fiyatı da bir hayli uygun olacak.

OnePlus 9E, 90Hz yenileme hızıyla neler sunacak?

Öncelikle OnePlus 9E modelinin isminin hala tam olarak kesinleşmediğini belirtelim. Bazı kaynaklara göre yeni modelin OnePlus 9 Lite adı olacağı da iddia ediliyor. Yeni modelin, serinin en uygun fiyatlı model olarak tüketici karşısına çıkacağını belirtelim. Amiral gemisi olarak serinin orta segmente ait modeli, Snapdragon 690 yonga setinden güç alacak ve kullanıcı karşısına çıkacak.

OnePlus 9E, 90Hz Yenileme Hızıyla Çok Konuşulacak

Bunlarla birlikte yeni model 2400 x 1800 piksel çözünürlüğüne sahip bir ekran ile gelmesi bekleniyor. Bu ekranın 6,5 inçlik bir boyuta sahip olacağına dair iddialar da mevcut. Kamera detaylarını incelediğimiz zaman, yeni modelin 64 MP değerinde kameraya sahip olması bekleniyor. Bunun yanında ise 8 MP değerinde ultra geniş açılı kameranın da olacağı söyleniyor.

Söz konusu cihaz 5.000 mAh kapasitesine sahip bir pil ile geliyor. Ayrıca cihaz 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile karşımıza çıkacak. Cihaz RAM ve depolama alanı olarak farklı bir seçeneği olacak mı, şuan için bilinmiyor. Ancak orta segmente hitap eden bir cihaza göre 90Hz yenileme hızı ve 8 GB RAM gibi özelliklerin sunulması bir hayli cazip geliyor diyebiliriz.

Cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise şuan için bilinmiyor. Ancak serinin bir önceki modelleri Türkiye’de satışa sunulduğunu düşünürsek, bu modellerin de satışa sunulacağını düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu