Mobil Haberleri

OnePlus geciken güncellemeler sebebiyle özür diledi

Çinli üretici OnePlus, geciken güncellemeler sebebiyle özür diledi.

TeknoBH Google Haberler

Çinli üretici OnePlus, ilk günlerinden beri kullanıcılarını güncelleme konusunda mutlu etmeyi hedefliyordu. Ancak OnePlus geçtiğimiz günlerde geciken güncellemeler sebebiyle özür diledi.

oppo-realme-oneplus-oplus-denetleme

Bu konuda başarılı olan şirketin telefonları Google’ın Pixel modellerinden sonra ilk güncelleme alan telefonlar oluyor ve güncelleme desteği rakiplerine göre daha uzun devam ediyordu. Ancak OnePlus 5 ve 5T modellerine son verilen güncellemelerde ciddi ” bug“lar bulundu. Şirket ise bu sorunları düzelten yeni bir güncelleme vermekte oldukça gecikti ve sebebini de açıklayan bir bildiri yayınladı.

OnePlus geciken güncellemeler sebebiyle özür diledi

Soruna konu olan modeller OnePlus 5 ve 5T sırasıyla 2017 yılının haziran ve kasım aylarında tanıtılmıştı. Yaklaşık 3 yıldır güncelleme desteği alan bu ürünler son güncellemelerini geçtiğimiz aylarda almıştı. Ancak bu güncellemeyle cihazlara Android 10 ile beraber birçok sorun da gündeme geldi. Kullanıcılar tarafından birçok sorunlar dile getirildikten sonra da çözülmese de şirket forumlarında aşağıda ki resmi açıklamayı yaptı.

oneplus-geciken-guncellemeler-sonrasinda-ozur-diledi-1

OnePlus‘tan yapılan açıklamaya göre, sorunları çözecek olan güncellemenin gecikmesinin sebebi iletişim modüllerinde bulunan ” buglar “. Şirkete göre bu sorun kullanıcı deneyimini oldukça ciddi şekilde etkileyecekti ve çözümü için de birçok farklı takımın sürekli iletişim halinde olup işbirliği çalışması gerekti. Bu sebepten dolayı OnePlus 5 ve 5T‘ye gelecek olan stabil güncelleme zamanında sunulamadı.

Şirket hala güncellemenin ne zaman telefonlara dağıtılacağını belirtmezken gelişmelerden kullanıcıları haberdar edeceğini bildirdi. Her ne kadar bazı kullanıcılar OnePlus’tan telafı amaçlı Android 11 ve OxygenOS 11 güncellemesi isteseler de bu talep pek gerçekçi görünmüyor.

Kaynak
hwp.com.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu