OPPO HaberleriMobil Haberleri

OPPO da Katlanabilir Telefon Üretimi Yapacak

OPPO'da içe doğru katlanabilir bir telefon üretimi yapacak. Şirket, gerekli patentlerin hepsini aldığı duyuruldu.

TeknoBH Google Haberler

OPPO da içeri doğru katlanan esnek bir ekrana sahip katlanabilir telefon üretimi yapacak. Şirket gerekli bütün patentleri aldığını duyurdu. İşte Detaylar

oppo-katlanabilir-telefon-uretimi-yapacak

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OPPO, gelişmiş teknolojisi ve yenilikçiliğine rağmen hala katlanabilir bir telefonu piyasaya sürmedi. Sızdırılan bilgilere göre bir değerlendirme yapan LetsGoDigital internet sitesi bilgisayar ortamında olası katlanabilir OPPO cep telefonunun görselini yayımladı.

OPPO da Katlanabilir Telefon Üretimi Yapacak

Şirket katlanabilir telefon üretimi için kollarını sıvadı, kısa bir süre önce katlanabilir telefon ile ilgili birkaç patent satın alan şirket, bu yılın Şubat ayında WIPO‘ya katlanabilir terminal için patent başvurusunda da bulundu. Şirketin başvurusu onaylandı ve belgeler 13 Eylül 2020 tarihinde yayımlandı.

Katlanabilir telefonlar genel olarak dışa doğru katlanır, ve bu durumun da telefonun ekran koruma noktasında olumsuz etkileri olur. Ancak OPPO, içe doğru katlanan bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

oppo-katlanabilir-telefon-uretimi-yapacak-1

OPPO patentli telefonun 4 noktada sabitlemek mümkün olan bir menteşe kullanacağı düşünülüyor, 30 derece, 60 derece, 90 derece ve 120 derece açıyla. Ayrıca bu menteşe katlanabilir telefonu katlamamış şekilde kullanırken, ekranın katlama çizgisinde herhangi bir kırışıklık olmamasını sağlamalı.

OPPO‘nun patentli katlanabilir telefonu ile ilgili daha iyi resim elde etmek için LetsGoDigital tasarım ekibi bir dizi 3D render görüntüsü tasarladı. Paylaşılan görseller sadece, patent görsellerine dayanıyor ve sadece açıklama amaçlıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu