Mobil Haberleri

Oppo Prizmalı Kamera İçin Yeni Patent Aldı

TeknoBH Google Haberler

Oppo prizmalı kamera için yeni bir adım attı. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, yeni patentiyle birlikte farklı tasarımlar ile karşımıza çıkacak. İşte Detaylar

Oppo Prizmalı Kamera İçin Yeni Patent Aldı

Oppo, yakın zamanda tanıttığı katlanabilir ve yeni tasarımlı akıllı telefonlarını kullanıcılarına tanıttı. Şirket, kameralarını denemekten çekinmedi ve diğer akıllı telefon markaları pop-up kamera telefonları tanıtmakla meşgul iken Oppo, Shark-fin tasarımlı kamera modülüne sahip bir tane piyasaya sürdü.

Oppo yeni akıllı telefon modellerine bir başka yenilik getirmek için çalışmalarına devam ediyor. LetsGoDigital‘in bir haberine göre şirket, yeni bir tasarım patenti aldığı ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere göre Oppo, Mart 2020’de Dünya Fikri Mülkiyet Ofisine yeni bir patent başvurusu yaptı.

Teknoloji devi Oppo’nun aldığı patente göre akıllı telefonun gövdesine ana kamera ve ultra geniş kamera destekli iki kamera yerleştirmek istiyor. Aynı zamanda Oppo, modül sayesinde akıllı telefonun gizlenmesine sağlayacak açılır kapanır bir tasarıma sahip.

Oppo prizmalı kamera tasarımı nasıl olacak?

Oppo, telefonun gövdesine iki kamera modülü yerleştirmeyi düşünüyor. Aynı zamanda üçgen şeklinde ki prizma sayesinde de ışık yolunu değiştirebiliyor. Bu özellik sayesinde ön kameradan çekilen fotoğraf ve videolar görüntüye çok daha kolay odaklanabiliyor.

Oppo Prizmalı Kamera İçin Yeni Patent Aldı

Periskopik kamera tasarımına oldukça benzeyen bu tasarım, henüz patent aşamasında olduğu için detaylar ve pratik uygulamalar henüz belli değil. Ancak tahminlere göre her iki prizmanın da tek bir görüntüyü yakalamak için kullanılabileceği tahmin ediliyor. Bu tahminde çift kamera kurulumu olarak çalışabileceği anlamına geliyor diyebiliriz.

LetsGoDigital‘in raporuna göre, kameranın panoramik çekimleri çok daha kolay yapabileceği ifade ediliyor. Tabi 360 derecelik bir fotoğraf için yalnızca 180 derece hareket etme olanağı olduğuna yer verdi. Oppo’nun aldığı yeni patent ile ilgili merak edilen çok özellik var. İlerleyen zamanlarda bunlarla ilgili merak edilen tüm detaylar belli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu