Güncel Haberler

Oppo, Realme ve OnePlus artık denetlenecek!

TeknoBH Google Haberler

Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerinden olan Oppo, Realme ve OnePlus artık OPLUS tarafından denetlenecek! İşte Detaylar

oppo-realme-oneplus-oplus-denetleme

Akıllı telefon sektörünün vazgeçilmez isimlerinden olan Çinli üreticiler, kısa zamanda global pazarın hakimiyetini kurmayı başardılar. Çinli üreticiler temelinde bağımsız şirketler olsa da bazıları aynı şirket altında bulunuyorlar.

Oppo, Realme ve OnePlus artık denetlenecek!

Oppo, Realme, OnePlus ve Vivo gibi isimlerin aynı çatı altında yer alıyor olması bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Tabi bahsettiğimiz bu bazı sorunlar, bu markaların birbiriyle rekabete girmesi.

Bu markalar arasında ki rekabeti önlemek amacıyla kurulan OPLUS isimli bir özel şirket kuruldu. Kurulan bu şirket her ne kadar bağımsız olarak görünse de yine de BBK çatısı altında yer alacak.

Kurulan şirketin başına OnePlus’ın CEO’su Pebte Lau getirildi. Lau, Oppo, Realme ve OnePlus gibi markaların birbiriyle rekabet etmelerini engelleyecek. Bu markalar arasında üretilen aynı fiyat ve aynı segment modellerin önüne geçilmesi hedefleniyor.

oppo-realme-oneplus-oplus-denetleme-1

Şirketin kurulma amacından bir örnek vermemiz gerekirse, OnePlus 8T ile Oppo Find X2 Pro neredeyse aynı özelliklere sahip. Dolayısıyla bu iki model arasında fiyat, hem de özellik açısından çok büyük farklar bulunmuyor.

OPLUS, bu tarz durumları denetleyerek bu tarz problemlerin önüne geçmesi planlanıyor. Lau konu ile ilgili yaptığı açıklama da OnePlus’taki görevine devam edeceğini açıkladı.

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu