OPPO HaberleriMobil Haberleri

Oppo Reno 5 5G Detayları Sızdırıldı

Oppo Reno 5 5G modelinin kısa bir süre sonra tanıtılması bekleniyordu. Ancak tanıtımından önce detayları sızdırıldı

TeknoBH Google Haberler

Kısa bir süre sonra tanıtılması beklenen Oppo Reno 5 5G modelinin detayları sızdırıldı. İşte Detaylar

oppo-reno-5-5g-detaylari-sizdirildi

Yakın zamanda tanıtılması beklenen Oppo Reno5 serisi için ilk sızıntılar gelmeye başladı. Gelen sızıntılara göre yeni model serisi, önceki seri Reno4 gibi 3 farklı model ile gelecek. Bu bilgiler ile birlikte modellere ait bazı bilgiler de gündeme çıktı. Yeni seri ile ilgili en dikkat çekici özelliklerden biri de modellerin farklı işlemciler ile piyasaya sürüleceği.

Oppo Reno 5 5G Detayları Sızdırıldı

Yeni seri ile ilgili bilgiler, birçok modelin de hakkında bilgi aldığımız Weibo‘dan geldi. Çin’in en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Weibo, birçok modelin tanıtımından önce sızmasıyla gündem oluyor. Bu sızıntılar da modelin standart, pro ve lite şeklinde piyasaya sürüleceği belirtildi.

Oppo Reno5 5G‘nin önümüzde ki Aralık ayında tanıtılması bekleniyor. Yeni modellerin özellikleri arasında bulunan ilk bilgi ise, delikli kameraya sahip ekran olacağı söyleniyor. Modellerin ikisinde Qualcomm üretimi Snapdragon işlemci kullanılıyorken, bir diğer modelinde ise MediaTek işlemci kullanılacak.

oppo-reno-5-5g-detaylari-sizdirildi-1

Sızıntılara göre Oppo PEGM00, PDSM00 ve PDRM00 model numaraları ile kendilerini gösterdi. Oppo Reno 5 serisi içinde yer alan PEGM00 ve PDRM00 modellerinde 65W hızlı şarj desteğine sahip olduğu görülüyor. PEGM00 modeli için alınan sertifikalarda modelin 5G teknolojisi destekli Snapdragon 765G işlemciye sahip olduğu görülmüştü. Bununla birlikte PDSM00 olarak kendisini gösteren modelin MediaTek Dimensity 1000 veya 1000 Plus işlemciye sahip olacağı söyleniyor. Aynı zamanda bu model için de 8 GB RAM ve Android 11 işletim sistemine sahip olacağı sızıntılar arasında.

PDRM00 modelinin de bu 3 model arasında en yüksek model olacağı belirtiliyor. Bu model içinde sızdırılan işlemci bilgisi Snapdragon 865.

Standart modelin ise 6.43 inç büyüklüğünde AMOLED FHD+ ekran, 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olacağı belirtiliyor. Bu model içinde PEGM00 model numarası olduğu söyleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu