Donanım Haberleri

OPPO yeni 125W hızlı şarj teknolojisini tanıttı

Akıllı telefon pazarının başarılı ismi olma hedefinde emin adımlar ile ilerleyen Oppo, yeni 125W hızlı şarj teknolojisini tanıttı.

TeknoBH Google Haberler

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi olan OPPO yeni 125W hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Akıllı telefonunuzu 20 dakika içerisinde şarj edebileceksiniz. İşte Detaylar

oppo-125w-hizli-sarj-uretti

Akıllı telefon üreticilerinin son dönemlerde hızlı şarj üretimi konusunda adeta bir savaş alanına döndü. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi, 120W hızlı şarj sertifikasının aldığını yazımızda paylaşmıştık.

OPPO yeni 125W hızlı şarj teknolojisini tanıttı

Geçtiğimiz günlerde Çinli üretici Oppo, yeni 125W hızlı şarj teknolojisini duyurdu. Yeni duyurulan üst düzey hızlı şarj adaptörü sadece Oppo telefonları için satışa sunulacak ve sadece Oppo’nun bazı modellerinde çalışacağı söylendi. Hali hazırda kullandığınız akıllı telefonunuz Oppo ise bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Lakin şuan için Oppo tarafından tam olarak hangi cihazlarda kullanılacağı henüz açıklanmadı.

Geçtiğimiz günlerde Oppo tarafından açıklanan bilgilere göre 4000 mAh‘e sahip olan akıllı telefonu 5 dakika içerisinde yaklaşık olarak yüzde 41 gibi bir orana şarj edilmesi mümkün olduğu söylendi. Bu paylaşılan bilgilere göre yaklaşık olarak 20 dakika içerisinde akıllı telefonunuzu %100’e şarj edebilmek için ihtiyacınız olan sadece 20 dakika. Evet yanlış duymadınız sadece 20 dakika.

Çinli üretici 65W kablosuz şarj, Air VOOC teknolojisini de tanıttı.

oppo-65w-kablosuz-sarj-air-vooc

İstatistiklere göre standart hızlı şarj gibi etkileyici değildir. Ancak Oppo’nun yeni teknolojisi tam 30 dakika içerisinde 4.000 mAh’e sahip olan bir akıllı telefonu yüzde 100 olarak şarj edebilir.

Kaynak
techradar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu