OPPO HaberleriMobil Haberleri

Oppo’dan yeni bir başarı! Kaydırılabilir ekran patentini aldı

Oppo'dan yeni bir başarı hikayesi, kaydırılabilir ekran patenti aldı.

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon sektöründe hızla başarı yakalamayı başaran Oppo’dan yeni bir başarı! Oppo, kaydırılabilir ekran patentini aldı. İşte Detaylar

oppo-yeni-bir-basari-kaydirilabilir-ekran-patenti

Oppo’dan yeni bir başarı hikayesi! Akıllı telefon sektöründe hızla başarı yakalayan Oppo yeni kaydırılabilir ekran patentiyle kullanıcılarına çok farklı bir tasarım sunma imkanı yakaladı.Eskiden kullanılan kapaklı telefonların bir benzeri olan bu tasarım modern dokunmatik ekranla birlikte ilginç bir tasarım ortaya çıkacak.

Oppo’dan yeni bir başarı! Kaydırılabilir ekran patentini aldı

Oppo‘nun 27 Şubat‘ta aldığı patent, Galaxy Z Flip gibi katlanarak kapalı duran bir akıllı telefondan farklı bir tasarıma sahip olacak. Şirket tarafından paylaşılan patent resimleri, kare bir akıllı telefon tasarımı olacağını gösteriyor. Ekran yukarı doğru çekildiğinde uzayacak ve açık bir konuma gelecek. Görsellere göre ekran açıldığı zaman %80 oranında büyüyor. Paylaşılan yeni tasarım görüntüleri ve patent çizimleri, LetsGoDigital tarafından kullanıcılara sunuldu.

oppo-yeni-bir-basari-kaydirilabilir-ekran-patenti-1

Telefonun U şeklinde ki profili göz önüne alındığında, ekranın alt ucu klasik kaydırılabilen telefonlardan farklı olacak. Cihazın SIM kart girişi telefonun dış tarafının arkasında bulunacak. Üçlü kamera modülü ise telefonun üst kısmında yer alacak ve her iki durumda da kullanım sağlanabilecek. Patentte herhangi bir selfie kamera belirtisi yok. Bu sebepten dolayı telefonun ekran altı bir kamera ile gelmesi olası bir seçenek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu