Güncel Haberler

Oracle TikTok’u Satın Almak İçin Harekete Geçti

TeknoBH Google Haberler

Kısa videolar çekilen sosyal medya platformu olan TikTok’u satın almak isteyen Oracle, harekete geçti. Uygulamayı hangi şirketin alacağı merakla bekleniyor.

oracle-da-tiktok-satin-almak-istiyor

Çin merkezli sosyal medya uygulaması olan TikTok‘u satın almak için adeta bir yarış başladı. ABD’de kullanımı ile ilgili bazı kısıtlamaların getirilmesi gündemde olan ve bir süre sonra Amerikan şirketlerinin iş yapma izinlerinin kalkacağı TikTok’a olan talepler arasında Oracle da katıldı.

Oracle da TikTok’u satın almak istiyor!

ABD Başkanı Donald Trump‘ın kararından sonra Amerikan şirketleriyle iş yapması önümüzde ki aylarda yasaklanacak olan TikTok‘un ABD operasyonlarının satılması gündemden hala düşmüyor. Sosyal medya uygulaması TikTok’u satın almak isteyen şirketler arasında ilk olarak Microsoft, ardından Twitter ve şimdi de ABD merkezli şirket Oracle oldu.

Konu ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. ABD merkezli bir gazete olan Financial Times‘tan geldi. Gazete’de paylaşılan haberlere göre daha çok kurumsal pazarda faaliyet gösteren Oracle, Çin merkezli ByteDance ile TikTok’un ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda operasyonlarını satın almak için görüşmelere başlamak istediğini açıklamış. Ortaya atılan iddia ile ilgili şimdilik ByteDance ve Oracle şirketleri resmi bir açıklama yapmadı.

Amerikan merkezli şirketlerle iş yapmasının önünde engeller bulunan TikTok’un bu kararname yürürlüğe girdiğinde ne yapacağı henüz net olarak bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu