Sinema ve Dizi Haberleri

Oscar Adayı Atlantis Filmin Fragmanı Yayınlandı

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde herkesin yakından takip ettiği Ukrayna’nın Oscar adayı filmi Atlantis filmin fragmanı sonunda yayınlandı.

Ukrayna'nın Oscar Adayı Atlantis Filmin Fragmanı Yayınlandı

Ukraynalı yönetmen Valentyn Vasyanovych‘in yönettiği distopik bir savaş sonrası film olan Atlantis, Ukrayna’yı Oscar ödüllerinde temsil edecek. Yaratılan başarılı atmosfer ve etkileyici görselleriyle dikkatleri üzerine çeken Atlantis, distopik evrenlerde geçen karanlık hikayelerden hoşlanan izleyiciler için muazzam bir seçenek.

2020 yılında pandemi’den en çok etkilenen sektörlerden biri de hiç şüphesiz ki sinema sektörü oldu. Kapanan salonlar, 2020’de vizyona girmesi beklenen pek çok filmin çareyi online platformlarda bulmaya çalışması oldu. Sinema salonlarında izleyici ile buluşturulmak istenen onlarca yapımın da gişe tarihi ertelendi.

2021’de bu etkilerin bir süre daha devam etmesi bekleniyor ve hatta Oscar ödül töreni de pandemi dolayısıyla Nisan ayına ertelendi. 25 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Oscar ödül töreninde adaylığı bulunan ve iddialı bir yapım olarak karşımıza çıkan filmlerden biri de Ukraynalı yönetmen Valentyn Vasyanovych’in yönettiği Atlantis.

Oscar Adayı Atlantis’in Fragmanı Büyük Beğeni Topladı

Atlantis, 2025 yılından Ukrayna manzaraları sunan ve özellikle etkileyici görsel anlatımıyla iz bırakan yapımlardan biri diyebiliriz. Ukrayna – Rusya arasında devam eden savaşın etkilerini gözler önüne seren yapım, bu yıkıcı etkiler savaş sonrası travması yaşayan asker Sergey ile bölgede gönüllü hizmet veren Katya’nın ilişkisi üzerinden başarılı bir şekilde anlatılıyor.

Anlattığı hikayenin ve çizdiği bu yakın gelecek portresinin etkileyiciliği dışında Atlantis en çok da kusursuz renkleri ve yaratılan atmosferin izleyici anında ele geçiren kurgusu ile dikkatleri çekiyor. Ayrıca savaş sonrası insan psikolojisine ve yakın geleceğimize dair insan manzaralarına ilginiz var ise, bu filmi kesinlikle izlenecekler arasına eklemeniz gerekir.

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu