Otomobil Haberleri

Otomotiv sektörüne ÖTV indirimi geliyor mu?

TeknoBH Google Haberler

Yeni otomobil almak isteyenlerin sabırsızlıkla beklediği ÖTV indirimi ile ilgili Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği (OYDER) Başkanı açıklamalarda bulundu.

otomotiv-sektorune-otv-indirimi-geliyor-mu

Yeni otomobil almak isteyenlerin sabırsızlıkla beklediği ÖTV indirimi ile ilgili Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, otomotiv sektörü için ÖTV indirimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar sırasında akıllara hemen şu soru geldi; Otomotiv sektörüne ÖTV indirimi geliyor mu?

Otomotiv sektörüne ÖTV indirimi geliyor mu?

Sosyal Medya’da konuşulan ve sabırsızlıkla beklenen ÖTV indirimi ile ilgili Murat Şahsuvaroğlu’ndan üzücü haber geldi. Şahsuvaroğlu’nun yaptığı açıklamalara şu sözlerine yer verdi:

” Son dönemde irçok mecradan bize ÖTV indirimi olacak ÖTV indirimi geliyor diye bir enformasyon ulaşıyor.Bu doğru bir enformasyon değil.Özellikle şu anda satışarın hareketli olduğu dönemde biz Yetkili Satıcılar zaten ÖTV indiriminin gelmeyeceğini tüketicilerimize günlerdir söylüyoruz. Bu dedikoduları çıkartanalrın amaçlarını bilemiyorum ama altını çizmek istiyorum ki ” ÖTV indirimi” beklemiyoruz.

 “Yüzde 0,49 kredi kampanyası geçen sene 1 Ekim’den itibaren başlamış olan bir kampanya ve sıfır araçlarla ilgili. Bu kampanya özellikle yerli üretimi desteklemek adına düzenlendi ancak diğer markalar da bu kampanyaya özel bankalar aracılığı ile eşlik ettiler. Katkı paylı bir kampanya bu, bankalar baz faiz oranını bizlere veriyor ve oradan geriye gelmek için ise markalarımız bankalarla komisyon ödemesi yaparak faiz oranını daha aşağıya çekiyorlar. Yüzde 0,49 faiz oranı 30 Haziran 2020 tarihinde bitecekti fakat hükümetimiz 30 Haziran 2020’yi daha ileri bir tarihe alarak bu kampanyanın devamını sağladılar. Dolayısıyla otomotiv sektörü geçmiş aylarda pandemi nedeniyle durmaya yakın olan satışlar nihayet mayıs ayıyla birlikte harekete geçti ve şu anda haziran ayında otomotiv satışları geçen seneki haziranın üstünde kapanacak gibi bir performans gösteriyor.Bulunurlukla ilgili sıkıntı ise hepimizin sıkıntısı, sonuçta bizler de tüketiciyiz. ” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak:

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu