Oyun Haberleri

Oyun Konsollarının Türkiye Fiyatı Dudak Uçuklattı!

Ülkemizde ki oyun konsollarının Türkiye fiyatı resmen dudak uçuklattı! Konsollarının Türkiye fiyatı oyuncuları adeta şoka uğrattı.

TeknoBH Google Haberler

Ülkemizde ki yüksek konsol fiyatları yabancı ülkeler de bile yankı uyandırdı. Açıklanan oyun konsollarının Türkiye fiyatı adeta dudak uçuklattı! İşte Detaylar

xbox-series-x-sunumu

Son 1 yılda oyun konsollarına muazzam derecede bir zam geldi. Bu yılın başlarında 1600 TL‘ye Xbox One S satın almak mümkünken şuan bu fiyatlara oyun konsolları almak imkansız diyebiliriz.

Yaklaşık 6 ay gibi bir zaman diliminde konsol fiyatlarına muazzam derece de zamlar geldi. ÖTV, KDV ve döviz kurları derken işin içerisine bir de yüzde 50 ek gümrük vergisi dahil olunca ABD’de 499 dolardan satışa çıkan yeni nesil oyun konsolu Xbox’un ülkemizde ki fiyatı 1200 dolara dayandı.

Oyun Konsollarının Türkiye Fiyatı Dudak Uçuklattı!

Game Rant, Tech News Today ve Pure Xbox gibi mecralar ülkemizde ki konsol fiyatlarını manşetlerine taşıdılar. Yabancı mecralar genel olarak Türkiye’de ki oyun konsollarının fiyatlarının üzücü olduğunu ve Xbox Series X‘e ulaşmanın da neredeyse imkansız olduğunu belirttiler.

xbox-series-s-xbox-series-x-turkiye-fiyati

Game Rant ise oyun konsollarının fiyatlarının muazzam derecede pahalı olduğunu belirtmiş. ABD’de 499 birime satılan bir oyun konsolları ülkemizde yaklaşık 9299 birimden satılıyor ve bu durumunda oyuncuları ne kadar üzdüğünün farkındayız.

Ancak uzatılan ek gümrük vergisinin süresi 1 Ocak tarihinde bitecek ve o zaman yüzde 50 olan gümrük vergisi yüzde 20‘e düşürülecek. O dönemde tekrardan Xbox Series X‘in fiyatı 7499 TL‘ye düşecek ancak o dönemin döviz kurları ne durumda olacak bilinmiyor. Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu