Mobil Haberleri

Pablo Escobar’ın kardeşi Apple’a dava açtı! Ne yaptın Apple?

Pablo Escobar'ın kardeşi Apple'a dava açtı! Davanın detayları haberimizde

TeknoBH Google Haberler

Dünyaca ünlü uyuşturucu taciri olan Kolombiyalı Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar Apple’a dava açtı! Detaylar haberimizde:

pablo-escobarin-kardesi-roberto-escobar-apple-dava-acacak

Dünyaca ünlü Kolombiyalı uyuşturucu taciri olan Pablo Escobar‘ın kardeşi Roberto Escobar bazı güvenlik açıklarından dolayı Apple‘a dava açmaya hazırlanıyor.

Pablo Escobar’ın kardeşi Apple’a dava açtı!

Pablo Escobar‘ın kardeşi Roberto Escobar, Apple‘a dava açtığını duyurdu. Geçtiğimiz yıllarda iPhone 11 Pro satın alan Roberto Escobar, satın alırken Apple‘ın sözüne güvenerek satın aldığını ve   alırken telefonun güvenlik sistemlerinin üst düzey olduğu söylenmiş. Bu durumdan sonra “ Diego ” kod isimli bir şahıs FaceTime üzerinden  bazı özel bilgilerini ele geçirerek kendisini tehdit ettiğini ve şantaj yaptığını belirten Escobar, Apple’a 2.6 Milyar dolarlık dava açtı.

Dava açmakla yetinmeyen Escobar 24 ayar altın kaplama iPhone 11 Pro modellerinin bir çoğunu 499 Dolardan satışa çıkartacağını açıkladı. Escobar, Apple ile o kadar uğraşmak istiyor ki satışa çıkartacağı iPhone 11 Pro modelleri için tanıtım videosu bile yayınlamış.

İçini rahatlatamayan Escobar, ripapple.com alan adını da satın aldığı söyleniyor. Bu durumdan anlaşıldığı gibi Roberto Escobar kafayı Apple taktı ama tazminat bedelinin gerçekten de çok fazla olduğunu söylemeden geçemicez. Bu durumu Apple umursayacağını düşünmüyoruz ancak bu tarz durumlardan farklı kişiler de dava açarsa o zaman belki Apple zora düşebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu