Güncel Haberler

Pandemi sürecinde Zoom tarihi rekorunu kırdı!

Koronavirüs pandemi sürecinde artan online eğitim sayesinde Zoom tarihi bir rekor kırdı.

TeknoBH Google Haberler

Özellkile koronavirüs pandemi sürecinde müşteri sayısını yüzde 458 arttığını duyuran Zoom tarihi rekorunu kırdı! İşte Detaylar

zoom-hisse-degeri-artti

Koronavirüs pandemi döneminde en aktif kullanılan uygulamalardan biri olan Zoom, yılın ilk yarısında kârını yüzde 2668, ikinci çeyreğinde ise 3280 artarak tarihi bir rekor kırdı.

Pandemi sürecinde Zoom tarihi rekorunu kırdı!

Koronavirüs pandemi döneminde kullanılan ve  temeli video konferans iletişim sağlayıcısı olan Zoom Video Communications, geçtiğimiz günlerde sona eren mali sonuçlarını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 2021 mali yılı ikinci çeyreğin sonuçlarına göre Zoom‘un toplam gelirlerinin, bir önce ki yıla göre yüzde 355 artarak, 663 milyon dolara ulaştığını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Zoom‘un ilk 6 ayında toplam gelirleri yüzde 270’lik bir artışla 992 milyon dolara çıkmıştı. Yine bu dönemde Zoom’un şirketin hisse başına geliri ise 0.02 dolardan 0.63 dolara yükseldi. Bu durumda Zoom‘un net kârı yılın ilk yarısına göre yüzde 2668 iken, yılın ikinci çeyreğinde ise yüzde 3280 artarak tarihi bir rekor kırdı.

Zoom’un hisselerinde ki artış;

zoom-hisse-degeri-artti-1

Zoom‘un bu başarısının arkasında ki en büyük etkenlerden biri de hiç şüphesiz ki Koronavirüs pandemi dönemi. Pandemi döneminde artan online eğitim ve uzaktan çalışma yöntemleri, Zoom’un müşteri sayılarında ki rekor artışların ana etkeni diyebiliriz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu