Oyun Haberleri

Peak Games 1.8 Milyar dolara satılıyor

Oyun şirketi Peak Games 1.8 milyar dolara mı satılıyor?

TeknoBH Google Haberler

Gün içerisinde çıkan iddialar da yerli oyun şirketi olan Peak Games, 1.8 milyar dolara satılıyor! İşte Detaylar

zynga-satiliyor-mu

Bir süredir teknoloji haberlerinde iddia olarak dolaşan oyun şirketi Peak‘ın satılacağı haberi bir türlü doğrulanamamıştı.Birçok yayında çıkan iddialara göre en büyük oyun firmalarından biri olan Zynga,yerli oyun şirketi olan Peak Games ile satış görüşmelerine başlamış.Görüşmelerin sonlanma aşamasına geldiği ve Peak Games’in 1.8 milyar dolara Zynga‘ya satıldığı, bu satışın ise henüz resmi olarak duyurulmadığı iddia ediliyor.

Peak Games 1.8 Milyar dolara satılıyor

Webrazzi‘den Arda Kutsal‘ın haberine göre anlaşma tamamlanmış sadece imzaların atılması kalmış. Bu iddia doğruysa Türkiye’nin ilk Uncorn’u Peak Games olacak. Peak’ın dünya çapında popüler olan Toon Blast ve Toy Blast isimli iki oyunu bulunuyor. Milyonlarca oyuncunun oynadığı bu oyunlar şirkete her yıl yüzbinlerce dolar kazandırıyor.Yapılan anlaşmalar oyunlar için mi yoksa sadece şirket için mi henüz net değil.Ama gelen iddialar şuan için sadece oyunların satılacağı yönünde.

Zynga‘nın Peak‘ı satın alması gayet mantıklı bir hareket, dünya çapında mobil oyun pazarının en gözde şirketlerinden biri olan Zynga, bir dönem Farmville oyunu ile özellikle Türkiye‘de çok fazla oyuncu kitlesine ulaşmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu