Oyun Haberleri

Peak Games rekor fiyata satıldı!

Türk oyun şirketi Peak Games rekor bir fiyata satıldı!

TeknoBH Google Haberler

Peak Games için son günlerde yapılan iddialar doğru çıktı. Türk oyun şirketi 1.8 Milyar dolara satılarak rekor kırdı! Peak Games rekor fiyata satıldı! Detaylar haberimizde

peak-games-rekor-fiyata-satildi

Peak Games’in satılacağına yönelik geçen günlerde yeni iddialar ortaya atılmıştı .Peak tarafından açıklanan bilgilere göre 1.8 milyar dolara Zynga tarafından satın alındığı söylendi.

Peak Games rekor fiyata satıldı!

Türk oyun şirketi olan Peak Games tarafından yapılan açıklama:

10 yıl önce dünya çapında bir teknoloji şirketi kurmayı hayal eden Peak ekibi hayallerini gerçekleştirdi ve Türkiye tarihinin en değerli şirketlerinden birini ortaya çıkardı.ABD’li Zynga ile güç birliği yapan şirket artık yeni bir evreye girmiş bulunuyor.Anlaşma ile sadece ortaklık yapısı değişen Peak,faaliyetlerini ekibinde ve yönetiminde hiçbir değişiklik olmadan kendi markası atında sürdürerek bir Türk şirketi olarak kalmaya devam ederken,hisselerini 1.8 milyar dolara Zynga’ya devredecek.

Zynga CEO’su Frank Gibeau‘nun açıklaması ise: ” Peak’e aramıza hoşgeldin demekten gurur duyuyoruz.Peak dünyanın en iyi puzzle oyunu geliştiricilerden biri,böylesine yaratıcı ve tutkulu bir takımla yeteneklerimizi dahada ileri taşıyacak olmak bizi heyecanlandırıyor.Toon Blast ve Toy Blast’ın katılımıyla listelerde üst sıralarda yer alan oyun sayımızı sekiye çıkarırken,küresel kullanıcı sayımızı çarpıcı bir şekilde arttırıyor ve gelecekte ki yeni projelere hazırlanıyoruz.Peak ve Zynga birlikte daha da hızlı büyüyecek” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu