Mobil Haberleri

Pixel 5A 5G Modeli Yakında Geliyor! İşte Özellikleri

TeknoBH Google Haberler

Google’ın Pixel 5A 5g modeline ait yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İptal edildiğine dair söylentileri yalanlayan Google, tarih için de ipucu verdi. İşte Detaylar

Pixel 5A 5G Modeli Yakında Geliyor! İşte Özellikleri

Google, ilk olarak 15 Ekim 2020 tarihinde sekiz farklı ülke de, daha sonrasında ise 29 Ekim tarihinde Amerika’da piyasaya sunduğu Pixel 5 modeli tüketiciler tarafında bir hayli ilgi görmüştü. Ancak söz konusu model hakkında da birçok eleştiri mevcuttu. Özellikle de kamera konusunda çok fazla eleştiri vardı. Amiral gemisi olarak nitelendirilen yeni model, kameralarının sayısal değerleri açısından bir hayli iddia olduğu söyleniyordu. Ancak DxOMark testlerinde bekleneni karşılamadı. Sayısal değerleri incelediğimiz zaman sınıfta kalan Google Pixel 5, ne yazık ki bir düşük modeli olan Pixel 4’e karşı sadece 8 puanlık bir artış gösterdi.

Pixel 5A 5G modeli yakında piyasaya sürülecek

Söz konusu serinin yeni modeli Pixel 5A ise yine benzer bir tasarım ile tüketici karşısına çıkacak. Kısa bir süre önce söz konusu model hakkında ki piyasaya sürülüp sürülmeyeceğine dair iddialar gündeme gelmişti. Ancak bu haberin ardından modelin piyasaya sürüleceği haberi paylaşınca kullanıcıların yüreğine su serpildi diyebiliriz.

Google, Pixel 5A 5G modelinin iptal edilmeyeceğini açıkladı. Bunun yanı sıra bu yıl içerisinde de piyasaya sunulacağını da ekledi. Serinin bir önce ki modeli Pixel 4a, Ağustos ayında piyasaya sürülmüştü. Muhtemelen de yeni seride bu tarihlerde piyasaya sürülecektir.

Pixel 5A 5G Modeli Yakında Geliyor! İşte Özellikleri

Söz konusu söylentilerin hepsi bir YouTuber tarafından ortaya çıktı. YouTuber, yeni modelin çip tedarik sorunu nedeniyle üretilmediğini, bu saatten sonra da üretilmeyeceğini iddia etmişti. Bu açıklamaların ardından Google sözcüsü, yeni model hakkında ki tüm iddiaları yalanladı ve “Pixel 5a 5G modelinin iptal edilmediğini ve bu yıl içerisinde ABD ve Japonya’da satışa sunulacağını ve geçen yıl sunulan a serisinden daha uygun olarak satışa sunulacağını” açıkladı. Söz konusu yeni modelin fiyatı henüz bilinmiyor. Ancak uygun fiyat ile satışa sunulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu