Oyun Haberleri

PlayStation 5 arayüzü görüntülendi!

Sony'nin yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5'in arayüzü görüntülendi. Peki bu arayüzde kullanıcıları neler bekliyor? Ne gibi özelliklere sahip. Hepsi haberimizde

TeknoBH Google Haberler

PlayStation 5 hakkında yeni bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. Bugün paylaşılan bir video ile PlayStation 5 arayüzü de görüntülendi! İşte Detaylar

playstation-5-arayuzu-goruntulendi

PlayStation YouTube kanalında paylaşılan bir video ile yeni nesil oyun konsolunun arayüzü detaylı bir şekilde anlatıldı.

PlayStation 5 arayüzü görüntülendi!

Paylaşılan video ilk olarak kontrol merkezi olarak gösteriliyor, sol tarafta resmi haberler adlı bir kutucuk görünüyor ve buradan oyunlar ile ilgili geliştiriciler tarafından yayınlanan haberleri görüyoruz. Bir sonra ki kutucukta ekran görüntülerine yer verilmiş. Diğer kutucuklarda ise oyunun hangi levelinde olduğumuzu ve yüzde kaç tamamladığımızı görebiliyoruz.

playstation-5-arayuzu-goruntulendi-1

Oyunlar içerisinde takıldığımız bölümleri yine kontrol merkezinde ki bir kutucuktan bize gösterecek kısa videolar olacak. Tabi bu özellik sadece PlayStation Plus üyelerine olacak. Oyuncu arkadaşlarınız sizi aradığında sağ üst köşede katıl butonu çıkacak ve katıl butonuna basarak sesli sohbetlere katılabileceksiniz.

Aynı zamanda arkadaşınız oynadığı oyunu sadece size özel veya bir gruba özel olarak canlı yayınlayabilecek. Canlı yayını picture-in-picture özelliğini kullanarak ekranın bir köşesine veya kenarına sabitleyip oyununuza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Arayüz tarafında ki en güzel gelişmelerden birisi de şu, bir oyundan ekran görüntüsü veya video kaydı aldığınız da onu arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Siz değerli okurlarımız yeni arayüz ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle aşağıda ki yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu