Oyun Haberleri

PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi sızdırıldı!

TeknoBH Google Haberler

Oyun severlerin sabırsızlıkla beklediği PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi hakkında bilgimiz yoktu lakin IronManPS5 isimli Twitter kullanıcısı tarafından sızdırıldı!

playstation-5-tanitildi

Oyuncuların merakla beklediği PlayStation 5 lansmanı gerçekleşeli çok oldu ancak buna rağmen hala konsolun çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bir bilgiye sahip değiliz. Lakin Japonya merkezli üretici Sony, tanıtım etkinliğinde bu konulara eğilmek yerine daha çok konsol için çıkacak oyunlara yönelmişti. PlayStation 5 özellikleri hakkında da bizleri aydınlatan şirket, teknik özellikler noktasında hayal kırıklığı yaratmıştı. Sony‘nin vermesi gereken bilgileri ise bizlere sızıntıları ile ünlü IronManPS5 isimli Twitter kullanıcısı verdi.

playstation-5-gorselleri-1

PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi sızdırıldı!

Paylaşılan sızıntılara göre PlayStation 5 ilk başta yalnızca birkaç ülke için çıkışını gerçekleştirmiş olacak. Konsolun çıkışı için bahsedilen tarih ise 20 Kasım‘ı işaret ediyor. PlayStation 5, 20 Kasım itibari ile Kuzey Amerika ve Avrupa’daki çeşitli ülkelerde raflarda ki yerini almış olacak.Kullanıcının sızdırdığı bilgiler bununla da sınırlı değil. İddialara göre Sony’nin yeni oyun canavarı için belirlenen fiyat etiketi ise 499 Euro olacak. Biraz daha uygun fiyatlı olmasını beklediğimiz Digital Edition modelinin fiyatı ise 399 Euro olacak.

PlayStation 5 konusunda değil aksesuarlar noktasında da çeşitli iddialar var. Buna göre Dual Sense fiyatı 59,99 euro olurken, Pulse 3D kablosuz kulaklık fiyatı ise 179 euro fiyat etiketine sahip olacak.

 

Kaynak:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu