Oyun Haberleri

PlayStation 5, Netflix ve Spotify Gibi Hizmetleri Destekleyecek

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, oyun oynamak dışında Netflix, Spotify ve YouTube gibi hizmetleri kullanmak isteyen kullanıcılarına güzel haber verdi.

TeknoBH Google Haberler

Sony, oyun konsollarını oyun oynamak dışında kullanmak isteyen kullanıcılarına güzel haber verdi. PlayStation 5, Netflix ve Spotify gibi hizmetleri de destekleyecek. İşte Detaylar

sony-playstation-5-netflix-spotify-youtube-destekleyecek

Sony, yeni nesil oyun konsoluna sahip olan kullanıcılarını üzmedi. Oyun oynamak dışında Netflix, Spotify, YouTube gibi hizmetleri de kullanmak isteyen kullanıcılarına güzel haber verdi. Yapılan açıklamaya göre PlayStation 5; Netflix, Spotify, Twitch, Disney+ ve bir çok eğlence hizmetini de kullanıma sunacak.

PlayStation 5, Netflix ve Spotify Gibi Hizmetleri Destekleyecek

playstation-5-gorselleri

Kullanıcılar ister Netflix‘te dizi-film izlemek, ister Spotify‘da müzik dinlemek, ister Twitch‘te sevdiğiniz bir yayıncıyı izlemek, ne amaçla olduğu fark etmeksizin eğer PlayStation 5‘inizi sadece oyun konsolu olarak kullanmak istemiyorsanız Sony’den sizi sevindirecek bir haber geldi. Uzun zamandır oyuncuların heyecanla beklediği yeni konsol, piyasaya sürülür sürülmez eşzamanlı olarak günümüzün popüler eğlence hizmetlerini de destekleyecek.

PS5, bir oyun konsolundan çok daha fazlasını sunacak

Sony, Perşembe günü yayınladığı blog gönderisinde, aşağıda sıralanan uygulamaların 12 Kasım‘dan itibaren PS5’te mevcut olacağını açıkladı:

  • Apple TV Plus
  • Disney Plus
  • Netflix
  • Spotify
  • Twitch
  • YouTube

Sony, ayrıca Amazon Prime Video, Hulu ve Peacock gibi birçok eğlence hizmetinin de önümüzde ki süreçlerde PS5‘e dahil olacağını ifade etti.

Ayrıca Sony, PS5 Medya Kumandasındaki herhangi bir görev atanmamış dört düğmenin Disney Plus, Netflix, Spotify ve YouTube için özel başlatma düğmeleri olarak hizmet vereceğini de özellikle belirtti. Bahsi geçen uzaktan kumanda Türkiye’de 19 Kasım 2020‘den itibaren piyasaya sürülecek. Ancak üzücü bir durum var ki bu kumanda PlayStation 5’in kutusuna dahil olmayacak.

Yeni nesil oyun konsolların birkaç hafta içerisinde çıkmasıyla birlikte Sony, PS5‘in sadece oyun oynamaya yönelik bir sistemden daha fazlası olduğunu kanıtlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu