Oyun Haberleri

PlayStation 5 Oyunlarının Türkiye Fiyatı Açıklandı

Sony yeni nesil oyun konsolunun satışa sunmaya sayılı günler kala PlayStation 5'in Türkiye oyunlarının fiyatları açıklandı.

TeknoBH Google Haberler

Sony yeni nesil oyun konsolunu satışa sunmaya günler kala PlayStation 5 oyunlarının Türkiye fiyatı açıklandı. Fiyatlar adeta keşke açıklanmasaydı dedirtiyor!

Bilindiği üzere Sony önümüzde ki günlerde yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i satışa sunacak. Şuan için konsolun Türkiye fiyatı netlik kazanmış değil. Ancak genel olarak baktığımız zaman 8000 TL civarında olacağı söyleniyor. Konsollardan alınan yüzde 50’lik ek gümrük vergisinin de yıl sonuna kadar uzatıldığını tekrardan sizlere hatırlatalım.

Oyun severlerin de bildiği üzere iş sadece oyun konsolunu satın almakla bitmiyor. Malum birde PlayStation 5‘te oynanacak oyunları da almak gerekiyor. Hali hazırda PS5 için duyurulan bazı oyunlar mevcut. Bazı oyunların ise PlayStation 5 için yükseltilmiş versiyonları yayınlanacak.

PlayStation 5 Oyunlarının Türkiye Fiyatı Açıklandı

Bilindiği üzere yapımcı stüdyolar ve Sony yeni nesil için çıkacak olan oyunları 79 euro olarak fiyatlandıracak. Yani şimdi ki nesildeki oyunlara göre 10 euro‘luk bir artış söz konusu olacaktır. Peki herkesin merak ettiği konuya yavaşça gelelim. Ülkemizde ki oyun fiyatları ne olacak?

Sony şimdiden bu durumun sinyallerini vermeye başladı. PS Store‘da yeni nesil konsollarda boy gösterecek olan yapımların fiyatı da yükseldi. Örnek vermemiz gerekirse, Marvel’s Avengers fiyatı 679 TL oldu. Anthem 639 TL, NFS Heat ise 709 TL oldu.

Muhtemelen PlayStation 5‘in oyun fiyatları 650 TL ve 750 TL arasında olacaktır. Bu fiyatlar tabi ki oyunun normal sürümüne ait fiyatlar, ek paketlerin bulunduğu sürümler büyük ihtimal ile 1000 TL aşağısında olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu