Oyun Haberleri

PlayStation 5 tanıtımı ertelendi!

Sony'nin yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5'in tanıtım tarihi ertelendi.

TeknoBH Google Haberler

Oyun severlerin sabırsızlıkla beklediği tanıtımının 4 Haziran’da gerçekleşecek olan PlayStation 5 ‘in tanıtımı tekrar ertelendi!

PlayStation-5-Tanıtım-Slider-PS5

Sony tarafından kısa bir süre önce yapılan açıklamada yeni oyun konsolonu 4 Haziran‘da gerçekleştireceği bir etkinlikte tanıtacağını duyurmuştu. Düzenlenen bu etkinlikte PlayStation 5‘in tasarımı ve konsol ile gelecek oyunlar tanıtılacaktı. PlayStation 5‘in tanıtımına 2 gün kala Sony etkinliğini ileri bir tarihe aldığını açıkladı. Şirket tarafından alınan erteleme kararında herhangi bir neden göstermediği dikkatlerden kaçmadı.

PlayStation 5 tanıtımı ertelendi!

PlayStation 5‘in tanıtımının ertelenmesi ile ilgili PlayStation Türkiye‘den açıklama geldi:

” 4 Haziran tarihinde ki PlayStation 5 etkinliğini erteleme kararı aldık. Dünya genelinde ki oyuncuların PlayStation 5 oyunlarını heyecanla beklediğini biliyoruz ancak bugünlerin kutlama zamanı olmadığını düşünüyor ve daha önemli seslerin duyulmasını için geride duruyoruz.

PlayStation-5-Tanıtım-Slider-PS5

Şirket tarafından yapılan açıklama da ertelenme nedeninin net olarak söylememişler ama yapılan açıklamada ki ” daha önemli seslerin duyulması için geride duruyoruz ” açıklamasından anladığımız üzere son günlerde sosyal medya’da paylaşılan ABD‘de George Floyd cinayeti aklımıza geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu