Oyun Haberleri

PlayStation 5 ve Ray Tracing görüntüleri [Video]

TeknoBH Google Haberler

PlayStation 5 ve Ray Tracing görüntüleri ortaya çıktı. PS5 hakkında bu sefer görsel olarak yapılmış ciddi bir Ray Tracing değerlendirmesi gündemde .İşte Detaylar

PlayStation 5 ve Ray Tracing görüntüleri

PlayStation 5 dikkat çeken yeni nesil bir oyun konsolu, Ray Tracing desteğine de sahip olan Nvidia’nın RTX serisi ekran kartların da uzun zamandır desteklenen bu özel teknoloji, görsel deneyim de resmen çağ atlıyor. Bu teknoloji Nvidia ekran kartlarında ” RT çekirdekler  üzerine kuruluyor ve ışık hüzmelerinin inanılmaz gerçekçi şekilde yansıtmasını sağlıyor. Daha öncelerde görülmemiş grafik ve atmosferlerin oluşturulmasına imkan tanıyan ve ışığı, ortamı adeta gerçek hale getiren Ray Tracing, çok gerçekçi / gölgeler yansımalar da sunuyor. PlayStation 5 ve Ray Tracing görüntü ve videolarını sizlerle paylaşacağız.

PlayStation 5 oyunlarında Ray Tracing görüntüleri nasıl ? Bu sorunun cevabını Digital Foundry‘nin paylaştığı aşağıda ki video adeta cevaplıyor.

Video farklı oyunlar üzerinden firmaların PS 5 üzerinde ki Ray Tracing kullanımı sunuyor. Bazı oyunlarda ciddi şekilde fark yaratan bu teknoloji, Xbox Series X‘te de destekleniyor. Özellikle 2021’in sonuna doğru çıkacak yeni oyunlarda çok iyi kullanılacak.

PlayStation 5 ve Ray Tracing görüntüleri

Sizlere PlayStation 5‘in teknik detaylarını tekrardan hatırlatmak isteriz, AMD’nin 3. jenarasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PlayStation 5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor. 8K seviyene çıkış yapabiliyor. PlayStation 5‘in en büyük detaylarından olan 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimiyle tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

 

PlayStation 5’in Tanıtım Videosu:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu