Oyun Haberleri

PlayStation 5 ve Xbox Series X oyun fiyatları zamlandı

TeknoBH Google Haberler

Bu yılın sonuna doğru çıkacak olan yeni nesil oyun konsollarının oyun fiyatları netleşti. PlayStation 5 ve Xbox Series X oyun fiyatları zamlandı.  Detaylar Haberimizde

playstation5-ve-x-box-x-oyun-fiyatlari-zamlandi

Yeni nesil oyun konsollarına kavuşmak için neredeyse gün sayıyoruz. Büyük bir aksilik çıkmaz ise PS5 ve Xbox Series X bu yılın son çeyreğinde raflarda ki yerini almış olacak.

Yeni nesil oyun konsolların çıkmasıyla birlikte, yeni oyunlar da satışa sunulacak. Malum kısa bir süre önce hem Xbox Series X, hem de PS 5 için geliştirilen oyunlar görücüye çıkmıştı. Peki herkesin merak ettiği Ps5 ve Xbox Series X oyun fiyatları ne kadar olacak ?

PlayStation 5 ve Xbox Series X oyun fiyatları zamlandı

Hali hazırda oyunlar belli fiyat aralıklarında satılmakta. Yani 49 dolar ile 59 dolar bandında değişen fiyatlarla karşılaşıyoruz.

playstation-5-gorselleri

Ancak yurt dışında baktığımız zaman yeni çıkan bir oyun için belirlenen fiyat etiketler bu şekilde. Yani şimdiye kadar hiçbir oyun kalkıp da 60 dolardan satılmadı. Tabi ki özel sürümler hariç.

Yeni nesil oyun konsollarda ise oyun yapımcıları standart fiyatlara zam yapmayı düşünüyor. Zaten 2K Games daha önce yeni nesil konsollar için geliştirdiği oyunlar için 69 dolar talep edeceğini açıklamıştı. Nitekim 2K Games’in kararına diğer yapımcılarda destek veriyor. Yeni nesil konsollar için oyun geliştirmenin hayli maliyetli olduğunu açıklayan yapımcılar, fiyatların 69 dolar olmasının uygun olacağını savundu. Şuan yeni çıkan oyunlar 400 ile 500 TL arasında satılırken, PlayStation 5 ve Xbox Series X ile birlikte bu fiyat aralığı 600 ile 700 TL dolaylarına kadar yükselebilir.

 

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu