Oyun Haberleri

PlayStation 5’in 4K desteği yok mu?

TeknoBH Google Haberler

Playstation 5 ile ilgili ortaya atılan bomba iddiaya göre yeni oyun konsolu PlayStation 5’in 4K desteği yok mu? İşte Detaylar

playstation-5-gorselleri

Oyun konsolu severlerin sabırsızlıkla beklediği ve önümüzde ki aylarda piyasaya sürülecek olan PlayStation 5 ile ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı. Son atılan iddialarda ise yeni oyun konsolunun 4K çözünürlükte oyun oynatma konusunda yetersiz olduğu iddia ediliyor. İddianın kaynağı ise bu tarz sızıntılarla tanınan ve güvenilen Dusk Golem. Golem’in iddialarına göre şirketin geliştiricileri oyunlarını PlayStation 5‘te 4K çözünürlükle çalıştırabilmesi için ciddi bir uğraş verildiği iddia ediliyor. Bir süredir bazı sorunların olduğunu iddia eden Golem, şirket bu sorunları çözebilmek için ciddi bir uğraş verdiğini söylüyor.

PlayStation 5’in 4K desteği yok mu?

Diğer yandan bu iddianın gerçeği yansıtmadığını düşünen bazı PlayStation kullanıcıları Golem’i Xbox Series X’in reklamını yapmak için bu tarz iddialar ortaya attığını düşünüyorlar. Bu söylentilerin ardından açıklama yapan bazı oyun geliştiricileri oyunlarının PlayStation 5’te 4K çözünürlükte çalıştığını duyurdular.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu