Güncel Haberler

Polonyalı Bir Şirket, İlk Anti COVID-19 İlacını Duyurdu

Polonyalı ilaç şirketi Biomed Lublin, dünyanın ilk anti COVID-19 ilacını duyurdu.

TeknoBH Google Haberler

Polonyalı bir şirket, ilk anti COVID-19 ilacını duyurdu. Söz konusu testlerin ise birkaç ay içinde tamamlanması bekleniyor. İşte Detaylar

polonyali-ilac-sirketi-anti-covid19-ilaci-duyurdu

Polonyalı ilaç şirketi Biomed Lublin, COVID-19 olup semptom göstermeyen yada iyileşen hastalardan alınan plazmanın franksiyonlanmasıyla spesifik anti-SARS-CoV-2 immünoglubulinleri içeren bir anti-COVID-19 ilacı geliştirdiğini açıkladı.

Polonyalı Bir Şirket, İlk Anti COVID-19 İlacını Duyurdu

Polonyalı ilaç şirketin açıklamasına göre, söz konusu ilacın ilk parti üretiminin tamamlandığını açıkladı. İlacın 2020’nin son çeyreğinde ticari olmayan klinik testler için piyasaya sürüleceğini ifade etti. Şirket ilaçla ilgili olarak ” Her şey yolunda giderse, birkaç ay içinde Polonya, virüsü etkisiz hale getiren etkili bir ilaca sahip ilk ülke olacak” şeklinde konuştu.

Biomed Lublin CEO’su Marcin Pirog, söz konusu ilaçla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ” Antikorların konsantre halini içeren bir ilaç üretmenin mümkün olduğunu ve insan plazmasının franksiyonasyon işleminden sonra plazmadan daha etkili bir ilaca dönüştürülebileceğini kesin olarak kanıtladık.” ifadelerini kullandı.

3.000’den fazla anti-SARS-CoV-2 immünoglobulin örneği üretildi” diyen Pirog, ilacın kalite testleri tamamlandıktan sonra klinik testler için Lublin, Bytom, Bialystok ve Varşova’daki dört ayrı merkeze gönderileceğini belirtti. Bir Doğu Avrupa ülkesi olan Polonya‘da şu an kadar 81.673 COVID-19 vakası açıklanırken, 2.344 Polonya vatandaşı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Kaynak
webtekno.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu