Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Pqueen ve Mansur Yavaş Twitch Yayını Rekor Kırdı

TeknoBH Google Haberler

Pqueen ve Mansur Yavaş’ın gerçekleştirmiş olduğu Twitch yayını anlık olarak izlenme rekorları kırdı. İşte o yayın hakkında ki detaylar

Pqueen ve Mansur Yavaş Twitch Yayını Rekor Kırdı

Twitch’te yaptığı yayınlar ile bilinen ve burada ki popülerliğini bir yayıncı olarak devam ettiren Pelin Baynazoğlu (Pqueen) Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş‘ı konuk edeceğini açıklamıştı. Dün akşam gerçekleşen yayın ile sözünü tutan popüler yayıncı aynı zamanda bir rekor kırdı. Aynı zamanda önümüzde ki haftalarda Twitch platformunda yayına başlayacak olan Mansur Yavaş, Pqueen’in rekor kıran yayını ile izleyiciler ile buluştu.

Daha önce bu tarz siyasilerin YouTube kanallarına konuk olduğunu biliyoruz. Ancak Twitch yayınına katılan bir siyasetçi ilk defa yaşanıyor. ABB Başkanı, yayın sonrası Twitter üzerinden canlı yayın verilerini paylaştı. Aynı zamanda yaptığı paylaşımda “Sevgili Pelin’e ve Twitch yayınımızı izleyerek canlı yayın rekoru kırmamıza vesi olan, #YeşilinBaşkenti projemize destekte bulunan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Ankara’mızı sizin fikirleriniz ışığında yönetmeyi ve daima sizleri dinlemeyi sürdüreceğim. İyi ki varsınız.” ifadelerini dile getirdi.

Pqueen ve Mansur Yavaş yayını rekor kırdı

Pqueen ve Mansur Yavaş Twitch Yayını Rekor Kırdı

Aynı zamanda ABB Başkanı yayından elde edilen gelirleri Yeşilin Başkenti projesine aktarılacağını açıkladı. Yayın başladığı gibi Twitter’da Mansur kelimesi ve Yeşilin Başkenti etiketleri trendlere girmeyi başardı.

Pqueen ile kimdir adı altında gerçekleştirilen canlı yayın bir rekora imza attı. Twitch Türkiye’de 1 dakika 37 saniyede anlık olarak rekor kırdı. ABB Başkanı katıldığı programı anlık olarak 362 binden fazla kişi izledi. Ayrıca bu yayını birçok yayıncı sosyal medya platformları üzerinden destekledi. Ayrıca son olarak, ABB Başkanı önümüzde ki aylarda tekrardan Pelin Baynazoğlu ile canlı yayın gerçekleştireceğini açıkladı.

Twitch yayıncısı (Pqueen) Pelin Baynazoğlu kimdir?

Pqueen ve Mansur Yavaş Twitch Yayını Rekor Kırdı

18 Temmuz 1992’de Ankara’da dünyaya gelen Pelin Baynazoğlu, oyunlara meraklı bir çocuk olarak büyüyor. Lisans eğitimi hayatına iktisat bölümünü tamamlayarak başlayan Pelin, bu eğitimin hemen ardından Dumlupınar Üniversitesi’nde Pedogojik Formasyon eğitimini aldı.

Küçük yaşlarda keşfettiği oyun dünyasıyla bağlantısını hiç koparmayan Baynazoğlu, yayıncılık kariyerine de oyun dünyasını keşfettiği oyun olan Grand Theft Auto: Vice City ile başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu