Oyun Haberleri

PUBG Lite Hizmet Kapanışın Tarihi Belli Oldu!

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde geniş oyuncu kitlesine sahip olan PUBG, adeta oyun dünyasını alt üst etmişti. Şimdi de PUBG Lite hizmet kapanışı gündeme bomba gibi düştü.

PUBG Lite Hizmet Kapanışın Tarihi Belli Oldu!

Koronavirüs salgını döneminde birçok vatandaş evlerinde vakit geçiriyor. Bu sebeple oyun dünyası kıpır kıpır diyebiliriz. Birçok kişi evde kalmanın verdiği geniş zaman aralığını oyun oynayarak doldurmaya çalışıyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds bunlar içerisinde belki de en çok dikkat çekenlerden birisi. Ancak söz konusu oyunu oynayabilmeniz için ciddi anlamda üst düzey bilgisayarlara ihtiyacınız var. Bizlerde bu oyunları oynayabilmeniz için sahip olmanız gereken sistem gereksinimlerini paylaştık.

PUBG Lite hizmet kapanışı tarihi 29 Mayıs 2021 olarak açıklandı

Oyun severlerin uzun bir süredir severek oynadığı bu oyun ne yazık ki artık düşük versiyon olarak hizmet veremeyecek. Özellikle pandemi sürecinde boş vakit doldurmanın önemli bir yöntemi haline gelen PUBG gibi oyunlar yüksek sistem gereksinimlerine dönüyor. Bu durumda bu hizmetin 29 Mayıs 2021 tarihinde oyuncu desteği sunmayacağını ifade etti.

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda konu ile ilgili olarak net bir açıklama yapılmadı. Sadece bu hizmetin sonlandırılacağı ifade edildi. PUBG Lite‘in söz konusu resmi açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

PUBG Lite Hizmet Kapanışın Tarihi Belli Oldu!

PUBG Lite hizmet kapanışı ile ilgili sizlere açıklamalar yaptık. Tabi burada en çok merak ettiğiniz konulardan bir diğeri ise PUBG oyunu devam edecek mi? Şirket muhtemelen uzun bir süre daha bu oyunu devam ettirecektir. Böyle kült oyunlar genellikle uzun yıllar oynanmaya devam ediyor. bu sebeple herhangi bir kaldırılma durumu söz konusu olacağını zannetmiyoruz.

Sizler PUBG Lite versiyonunun kaldırılması ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu