Oyun Haberleri

PUBG Mobile oyuncularına şok! 2 milyondan fazla hesap engellendi

Türkiye'de sevilen mobil oyunların en başında gelen PUBG Mobile'de 2 milyondan fazla kullanıcının hesabı engellendi.

TeknoBH Google Haberler

PUBG Mobile tarafından açıklanan bilgilere göre 2 milyondan fazla hesap hile kullanımı sebebiyle engellendi!

pubg-mobile-yarisma-duzenliyor

PUBG Mobile oyuncuları geçtiğimiz gün bir şok yaşadı! Bazı oyuncular hile kullanım sebebiyle 2,3 milyon hesabın engellendiği açıklandı!

PUBG Mobile oyuncularına şok! 2 milyondan fazla hesap engellendi

Dünya genelinde en çok oynanan mobil oyunlardan biri olan PUBG Mobile’in hile yapan oyuncularına bir şok! PUBG Mobile tarafından yapılan açıklamalara göre 2,3 milyon civarında hesabın hile yaptığı gerekçesiyle engellendi.

PUBG Mobile, uzun zamandır hile kullanım sebebiyle artık oyunculara zehir olduğunu ve eskisi kadar eğlenceli olmadığını birçok kez dile getirmişti. Hile sebebiyle birçok oyuncu oyunu bırakma kararı alıp sosyalmedya platformunda boykot etmişti. Oyuncularını kaybetmek istemeyen şirket, bu duruma duyarsız kalmayarak hile yaptığını tespit ettiği bütün oyuncuların hesaplarını engelledi.

Şirket, 20 Ağustos ile 27 Ağustos tarihleri arasında 2 milyon 273 bin 152 hesabı ve 1 milyon 242 bin 854 cihazı kalıcı olarak engellediğini, PUBG Mobile‘in resmi Twitter adresinden bugün yaptığı bir açıklama ile kullanıcılarına duyurdu. Hesabı engellenen oyuncular, yeni bir hesap açarak oynayabilecekken, cihaz olarak engellenen oyuncuların ise oyunu oynayabilmesi için farklı bir cihaz kullanabilmesi gerekecek.

pubg-mobile-hesaplar-engellendi

Şirketin engellenen hesaplar ile ilgili yaptığı paylaşıma göre, engellenen kullanıcılar %12’si hız hilesinin kullanmalarından, %27’si otomatik hedef alma hilesi, %32’si Wallhack diye bilinen X-Ray görüş hilesinden engellenirken, %22’si ise farklı bir hile kullanımdan dolayı hesaplar engellendi.

 

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu