Oyun Haberleri

PUBG Mobile’da Milyonlarca Hesap Kapatıldı

TeknoBH Google Haberler

Eski popülerliğini koruyamayan PUBG yeni bir haber ile gündeme geldi. Yapımcı milyonlarca hesabı banladı. Peki neden?

pubg-mobile-15-sezon-geliyor

Eskisi kadar popülerliğini koruyamayan PUBG Mobile‘de son zamanlarda en çok sorun yaşayan ve en çok hile yapan hesaplarla gündeme geliyor. Tencent hile yapan hesaplara geçtiğimiz haftalarda geniş kapsamlı bir mücadele başlatarak son durumu açıkladı.

PUBG Mobile’de hile operasyonu başlatıldı!

PUBG Mobile’in resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşım ile 11- 17 Aralık tarihlerini kapsayan ve ” Ban Pan” olarak adlandırılan operasyonda, hile, scripts ya da korsanlı faaliyetlerine karışmış olan 2 milyonun üzerinde hesaba erişimin kalıcı olarak engellendiğini açıkladı.

Yasaklanan 2 milyon hesabın yüzde 31’inin karakter modellerini değiştirdiği, yüzde 18’inin X-ray görüntü hilesi kullandığını açıkladı. Diğer yasaklama nedenlerinin arasında ise hız hilesi ve hasar alanını değiştirme gibi faaliyetler gösterildi.

pubg-mobile-milyonlarca-hesabi-kapatti

Aynı zamanda hile kullanan hesaplarının seviyeleri de gözler önüne serdi. Söz konusu hesapların büyük çoğunluğu yüzde 22 ile bronz hesaplardan oluşuyor. Bronz hesapları ise elmas ve platinyumlar yüzde 15 ile hemen arkasında takip ediyor.

Hilenin en çok kullanılan hesap grubununsa yüzde 2 ile conqueror olduğu ifade ediliyor. Oyun için benzer bir yasak Ağustos ayında gerçekleşmiş ancak sadece belirli bir cihazların oyunu çalıştırmasının engellenmesine neden oldu. Ban Pan yasağı içinse herhangi bir cihaz bilgisi paylaşılmadı.

Bu yıl başlarında Call of Duty serisinden tanıdığımız Infinity Ward da, benzer bir operasyon gerçekleşmişti. Call of Duty: Warzone ve Modern Warfare‘de yasaklama operasyonları yürüten firma, Ekim ayında hile kullandığı gerekçesiyle 20 binden fazla hesabı yasaklamıştı.

Kaynak
shiftdelete

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu