Oyun Haberleri

PUBG, müslümanlarla dalga mı geçiyorsun?

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde geniş kitleye sahip olan PUBG, yeni özelliği ile dikkatleri çekiyor. Yeni özelliği adeta müslümanlarla dalga mı geçiyorsun dedirtiyor.

pubg-yeni-guncellestirmesi-tepki-cekti

Dünya genelinde ki oyunlar arasında bir hayli fazla popüler olan PlayerUnknown’s Battleground yada bilinen adıyla PUBG oyuna getirilen son güncelleştirme ile Türk oyuncuların tepkisiyle karşılaştı. Oyunda kısa bir süre önce kullanıma sunulan Gizemli Orman güncelleştirmesinde yer alan bir özellik birçok kullanıcıların tepkisine neden oldu.

Sen ne yaptığını zannediyorsun PUBG! Müslümanlarla dalga mı geçiyorsun?

PUBG’ye tepkiler kısa süre içerisinde bir çığ gibi büyüdü.Bazı kullanıcılar son getirilen güncelleştirmenin doğru olmadığını ve bunun dini açıdan sakıncalı olduğunu söyleyerek protesto etmeye başladı. Hatta hala Twitter‘da TT olan #pubgoynamaoynattırma başlığı altında bu tarz birçok tweetler atıldı.

Yeni güncelleştirme içerisinde gelen özellik sayesinde kask ve yelekleri tamir edebiliyor, karakterin enerjisini ve can sağlığını doldurabiliyorlar. Yeni güncelleştirme ile oyun daha heyecanlı olmuş olsa bile getirilen özellki içerisinde totem ritüelinin puta tapma olarak algılanması dünya genelinde dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

Sosyal medya üzerinde gösterilen tepkiler üzerinde PUBG yapımcısı olan Brendan Greene‘dan hala bu konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu