Oyun Haberleri

PUBG’nin satış rakamları nasıl?

TeknoBH Google Haberler

Dünya çapında geniş oyuncu kitlesine sahip olan ve Bluehole tarafından geliştirilen PUBG’nin satış rakamları nasıl? PUBG’nin satış rakamları adeta dudak uçuklatıyor

pubg-satis-rakamlari-aciklandi

Oyun dünyasına farklı bir heyecan getiren PUBG ilk olarak oyun dünyasına 2017 yılının Mart ayında girmişti. O dönemde oyuncular kısıtlı haritalarda mücadele ediyordu. Ancak PUBG oyun severlere şimdiye kadar farklı bir deneyim sundu.

Oyuncular artık devasa bir haritada mücadelerini devam ettirecekler ve açlık oyunları filmini andıran tarzıyla bir hayli fazla dikkat çeken PUBG, kısa bir süre içerisinde milyonlara ulaşmayı başardı. Battle Royale tarzının popüler olmasında bir hayli öneme sahip olan PUBG, PC sonrasında PS4,Xbox One ve Stadia gibi platformlarda boy göstermeye başladı. Yayımlandığı tarihten itibaren 3 yıl gibi bir süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran PUBG’nin şimdiye kadar kaç kopya satmayı başardığı da geçtiğimiz günlerde açıklandı.

PUBG’nin satış rakamları nasıl?

Geçtiğimiz günlerde yayıncı stüdyo’nun yaptığı açıklama da PUBG‘nin satış rakamları ile ilgili soruların cevabı yayımlandı. Popüler battle royale oyunu PC, PS4, Xbox One ve Stadia platformlarında şimdiye kadar 70 milyondan fazla kopya satmayı başarmış. Özellikle eklemek isteriz ki bu sayılara mobil sürümde ki indirme sayıları dahil değildir. Mobil indirmelerde herhangi bir ücret istenmediği için bu sayıya dahil olamıyor ancak genel olarak indirme başarısına başarsak PUBG’nin büyük bir başarı yakaladığını söyleyebiliriz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu