Mobil Haberleri

Qualcomm kendi akıllı telefonunu üretecek!

Qualcomm sonunda kendi telefonunu geliştirmek için çalışmalara başladı. Bu karar sonrasına akıllı telefon pazarında büyük bir hareketlilik olacak diyebiliriz.

TeknoBH Google Haberler

Qualcomm sonunda kendi akıllı telefonunu üretecek! Bu karar için geç kalındı bile diyebiliriz.

qualcomm-kendi-akilli-telefonunu-uretecek

 

Giriş segmentinden en üst amiral gemisi modellerine kadar birçok akıllı telefona güç veren Qualcomm Snapdragon işlemci serisi ile beraber önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Şirket bilindiği üzere önümüzde ki aylarda en güçlü ve en hızlı yonga seti olmasını beklediğimiz Snapdragon 875 işlemcisini tanıtmaya hazırlanıyor.

Hatta tanıtım tarihi ile ilgili tarih bile verebiliriz. Paylaşılan bilgilere göre Cortex-X1 çekirdeğini ilk kullanacak olan yonga seti, Aralık ayının hemen başlarında görücüye çıkması söyleniyor.

Qualcomm kendi akıllı telefonunu üretecek!qualcomm-kendi-akilli-telefonunu-uretecek-1

Ortalıkta dolaşan bomba iddia ise Qualcomm artık kendi akıllı telefon modelini üretmek için harekete geçti. Bilgilere göre şirketin temel amacı, tamamen oyun odaklı bir akıllı telefon üretimi gerçekleştirmek.

Oyun telefonu konusunda tecrübeli bir başka firmadan destek almayı planlayan Qualcomm yetkilileri, Asus ile ortaklığa gitme fikrine de bir hayli sıcak bakıyor. Zira her ne kadar işlemci bir akıllı telefonun en can alıcı noktası olsa da diğer ihtiyaçları soğutma, pil ve ekran yenileme oranı gibi bir diğer önemli oranları da unutmamak gerekiyor.

Bu iki firmanın ortaklığı sonucunda muazzam bir oyun canavarı akıllı telefon çıkması kesin diyebiliriz. Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilecek olan Snapdragon 875 ve Asus‘un diğer özelliklerde ki tecrübesi ile birleşince ortaya iyi derece de bir oyun canavarı cıkacak diyebiliriz. Her iki firmanın da tecrübeleri birleşince Xiaomi’nin birçok modeline rakip olacağı kesin. Hatta bu modelin 2020 yılı içerisinde tanıtılacağı da iddia ediliyor.

Her iki firma arasında ki bu iş ortaklığı olursa sizce nasıl bir telefon ortaya çıkar? Sizler tercih eder misiniz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlardan bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu