Mobil Haberleri

Qualcomm Yeni Parmak İzi Okuyucusunu Tanıttı

TeknoBH Google Haberler

Qualcomm, CES 2021’de yeniliklerini tanıtmaya hız kesmeden devam ediyor. Qualcomm, şimdi de yeni parmak izi okuyucusunu tanıttı. İşte Detaylar

Qualcomm Yeni Parmak İzi Okuyucusunu Tanıttı

Qualcomm, CES 2021 etkinliğine hızlı bir giriş yaptı diyebiliriz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda Android telefonların ekranlarına parmak izi okuyucusu entegre edilmişti. AMOLED ekranlarda yer alan ultrasonik parmak izi okuyucusu bugün seviye atladı.

2.nesil ultrasonik parmak izi okuyucusu olarak lanse edilen bu teknoloji bir önceki nesile göre tam iki kat daha hızlı olması ile dikkat çekiyor. Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2, yüzde 77 daha geniş alanda okuma yapabiliyor. Yani bu özellik sayesinde parmağınızı ekranın herhangi bir alanına koymanız yeterli olacak.

1.7 kat daha fazla biyometrik veri okuyabilen bu teknoloji bir önceki nesile göre 2 kat daha fazla kilit açabiliyor. 8 mm x 8 mm yüzey alanında kullanılan 2.nesil parmak izi okuyucusunun önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Galaxy S21 serisinde kullanılması bekleniyor.

Qualcomm Yeni Parmak İzi Okuyucusunu Tanıttı

Ekran altı parmak izi okuyucuları henüz beklenen seviyeye gelmedi. Lakin Qualcomm’un yeni nesil parmak izi okuyucusu ile bu önyargı kırılacak gibi görünüyor. Hem daha hızlı hem de etki yüzeyi daha fazla olan yeni nesil parmak izi okuyucusu ile telefonun kilidi fiziki parmak izi okuyucuları gibi hızlı açılacak.

Samsung Galaxy S21 serisinden sonra bu özelliğin Xiaomi’nin telefonlarına da geleceği söyleniyor. İlk olarak Snapdragon 888 yonga setini kullanan telefonlara gelecek olan bu özellik, bu yılın sonuna doğru orta segmentlerde kullanılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu