Güncel Haberler

Razer Koronavirüs Koruyucu Maskesini Tanıttı

TeknoBH Google Haberler

Razer koronavirüs maskesi ile CES 2021’de karşımıza çıktı. Yüzümüzde maske varken konuşmanın zor olduğunu fark eden Razer, ilginç bir çözüm ile tüketici karşısına çıktı. İşte Detaylar

Razer Yeni Koronavirüs Maskesi İle Karşımıza Çıktı

2019 yılın sonlarına doğru Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını yüzünden 2020 yılı tamamen hayal kırıklığı olarak geçmişti. 2021 yılında ise etkileri devam eden koronavirüs için ilginç çözümler üretiliyor. Razer, CES 2021 etkinliğinde koronavirüs maskesi ile tüketici karşısına çıktı. Ancak bahsi geçen maske normal bir maske değil.

Razer, koronavirüs için Project Hazel adında ki yeni maskesini tanıttı

Project Hazel olarak adlandırılan bu maske ile konuşmak artık çok daha kolay olacak. Bildiğiniz gibi maske yüzümüzde takılıyken konuşmak çok zor. Yüksek sesle konuşmanız gerekiyor ki karşı taraf sizi daha rahat anlayabilsin. Ancak Razer’in maskesi bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor. Çünkü maskenin içerisinde mikrofon ve ses yükseltici yerleştirilmiş. Razer VoiceAmp teknolojisi adı verilen bu teknoloji sayesinde karşı taraf sesinizi net bir şekilde anlayabilecek. Aynı zamanda bu maske de N95 tıbbi maskelerde yer alan korumalar da mevcut.

Razer Yeni Koronavirüs Maskesi İle Karşımıza Çıktı

Razer’in yeni maskesi bakteriyal filtrasyon verimliliği (BFE) özelliğine sahip ayrıca akıllı bölmeler, havada ki partikülleri en az %95 oranında filtrelerken, yüksek sıvı direncine de sahip. Razer Project Hazel, şeffaf bir tasarım ile geliyor. Böylece karşı taraf sizin mimiklerinizi rahatlıkla görebilir. Tek kullanımlık maskeleri devre dışı bırakmak isteyen Razer, yeni maskesini disk şeklindeki değiştirilebilir ve şarj edilebilir. Ayrıca sağ ve sol vantilatörleri, dezenfekte edici UV ışığı içeren çift amaçlı kablosuz hızlı şarj kutusunun içine yerleştirilerek bakterilerden ve virüslerden uygun şekilde sterilize edilebiliyor.

Slikon kaplı yeni maske, aktif hava soğutma ve düzenleme ile rahatlık sağlarken içeriye temiz hava alıp, Co2’yi dışarıya atıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu