Mobil Haberleri

Realme 8 5G Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz ay tanıtılan Realme 8 modelinin, yenilenmiş 5G destekli modeli Realme 8 5G’nin ilk ayrıntıları ortaya çıktı. İşte Detaylar

Realme 8 5G Tanıtım Versiyonu Ortaya Çıktı

Oppo’nun alt markası olan Realme’nin akıllı telefon sektöründe önemli adımlar attığını biliyoruz. Oppo’nun fiyat performans alanında makul telefonlar da ürettiğini biliyoruz. Fakat Realme tarafına baktığımız zaman ise söz konusu fiyatlar da çok daha düşüş oluyor. Yani Realme modelleri çok daha uygun fiyata yüksek performanslı modeller sunmayı hedefliyor.

24 Mart tarihinde tanıtılan Realme 8 serisi, uygun fiyatlı olduğu için bir hayli ilgi ile karşılanmıştı. 108 MP kamera ve dahası ile karşımıza çıkan yeni serinin 5G versiyonun da tanıtılacağı kesinleşti. Realme tarafından yayınlanan paylaşım tüm takipçilerini heyecanlandırmaya başladı. Şirket tarafından 24 Mart tarihinde Realme 8 serisi kullanıcılara sunulmuştu. Söz konusu yeni seride iki model karşımıza çıktı. Bu modeller Realme 8 ve 8 Pro modelleriydi. Ancak tanıtımdan kısa bir süre sonra söz konusu seriye uygun fiyatlı 5G modeli de ekleneceği ortaya çıktı.

Realme 8 5G, 21 Nisan tarihinde tanıtılacak

Yeni modelin ortaya çıkan tasarım detaylarını incelediğimiz zaman, serinin 4G versiyonu ile hemen hemen aynı tasarımlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Arka tarafını incelediğimiz zaman ise, kare şeklinde konumlandırılmış dörtlü kamera modülü karşımıza çıkıyor.

Realme 8 5G Tanıtım Versiyonu Ortaya Çıktı

İddialara göre yeni model de 48 MP çözünürlüğüne sahip arka kamera ve 1 adette lens bulunacak. Ön tarafında ise serinin 4G versiyonlarında sahip olduğu delikli ekran tasarımı kullanılacağı iddia ediliyor. Ortaya çıkan bir diğer iddialara göre Dimensity 700 yonga setinden güç alacak ve 8 GB RAM’e sahip olacak. 5.000 mAh batarya ile gelecek olan cihaz aynı zamanda Android 11 işletim sistemine sahip olacak.

90Hz ekran yenileme hızına sahip olacak olan cihazın fiyatı ile ilgili ortaya çıkan herhangi bir bilgi yok. Ancak söz konusu seride uygun fiyatıyla sunulacağı ve fiyat politikasında kullanıcılarını üzmeyecek bir fiyat ile sunulacağı iddia ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu