Mobil Haberleri

Realme 8 Serisi Özellikleriyle Resmiyet Kazandı

TeknoBH Google Haberler

Realme 8 serisi yeni özellikleriyle resmiyet kazandı. Ortaya çıkan ultra hızlı şarj ve birçok özelliği ile kullanıcılarını mutlu edecek gibi görünüyor. İşte Detaylar

Realme 8 Serisi Özellikleriyle Resmiyet Kazandı

Realme 8 serisi hakkında birçok ayrıntı ortaya çıkmaya devam ediyor. Söz konusu seri iki farklı modelden oluşacak. Bu modeller Realme 8 ve 8 Pro olarak tüketici karşısına çıkacak. Kısa bir süre önce bu iki modelin tanıtım tarihleri belli olmuştu. 24 Mart tarihinde tanıtılacak olan modellerin neredeyse tüm özellikleri ortaya çıktı. Tanıtımına 1 haftadan az bir süre kalan serinin bazı özellikleri Realme’nin resmi sosyal medya hesapları tarafından paylaşıldı. Söz konusu modellerin en çok konuşulan özellikleri ise, 108 MP kamera ve ultra hızlı şarj diyebiliriz.

Realme 8 serisi kullanıcılarına neler sunacak?

Realme 8 serisi olarak karşımıza çıkacak Realme 8 ve Realme 8 Pro modellerinin tüm özellikleri neredeyse belli oldu. Cihaz hakkında en son ortaya çıkan detay ise Realme UI 2.0 ile gelecek olması. Bu özelliğin dışında Pro modelinin 50W şarj desteği ile geleceği de kesinleşmiş oldu.

Söz konusu iki modelin arasında en çok dikkat çeken ise 8 Pro modeli diyebiliriz. Çünkü 108 MP değerinde ana kameraya sahip ve ayrıca Samsung‘un ISOCELL HM2 sensörünü kullanılıyor. Kameranın daha düşük ışıklı ortamlarda daha iyi sonuç vermesi için gerekli çalışmaların yapıldığı da ifade edildi. Ayrıca kamera da 3x zoom özelliği de var. Diğer yandan 8 Pro modelinin en ince ve hafif model olduğunu da belirtelim. Realme 8 Pro modeli hakkında ortaya çıkan en dikkat çekici detay ise 50W hızlı şarj desteği ile gelecek olması.

Söz konusu özellik sayesinde model 47 dakika içerisinde yaklaşık olarak %100’e şarjı ulaşabilecek. Biraz önce belirttiğimiz gibi söz konusu serinin tanıtılmasına 1 haftadan az bir süre kaldı. Ayrıca serinin de Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı da net bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu