Donanım Haberleri

Redmi G oyuncu dizüstü bilgisayarı geliyor!

TeknoBH Google Haberler

Yeni uygun fiyatlı Redmi G oyuncu dizüstü bilgisayarı geliyor! İşte yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı hakkında ki detaylar

redmi-g-oyuncu-dizustu-bilgisayar

Redmi G, yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı olmasına rağmen 760 dolar‘dan satışa çıktı. Yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı’nın en düşük modeli 760 dolar’dan başlarken en yüksek modeli ise 1000 dolar üzerinden satışa sunulacak.

Redmi G oyuncu dizüstü bilgisayarı geliyor!

Redmi G, 16.1 inçlik alt tarafta web kamerası bulunan süper ince çerçeveli bir ekran tasarımı ile gelecek. Oyuncu dizüstü bilgisayarının ekranı ise 1080p çözünürlüğüne sahip olup 144 Hz yenileme hızına sahip olacak. Ayrıca bir diğer güzel özelliği ise %100 sRGB renk seçeneklerini kullanabilecek. Yeni cihazın yapılandırılmasına baktığımız zaman en düşük modeli, GeForce GTX 1650 ekran kartı ile gelecek. Bu ekran kartına Intel Core i5-10200H  İşlemcisi eşlik edecek. Bir üst modellerinde ise GTX 1650 Ti ekran kartı ve Intel Core i5-10300H İşlemcisi eşlik edecek. Bu modelin fiyat etiketi ise 900 dolar olacak.

redmi-g-oyuncu-dizustu-bilgisayar

Redmi G, 1000 dolarlık en üst modelinde ise GTX 1650 Ti ekran kartı kullanılacak ve bu ekran kartına Intel i7-10750H işlemcisi destek sağlayacak. Cihazın G-Sync desteğinin olup olmadığı henüz net olarak bilinmiyor. Yeni oyuncu dizüstü bilgisayarının kasası oldukça hafif ve ince kasaya sahip olduğu için 55Wh değerinde ki bataryaya sahip. Oldukça güçlü bu modellerde batarya 5,5 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Bir oyuncu bilgisayarına göre bu değerin oldukça düşük olduğunu söylemek isteriz. Ayrıca dizüstünde iki büyük soğutma deliği ve üç ayrı ısı borusu da bulunuyor.

Redmi G, 17 Ağustos‘ta resmi olarak satışa sunulacak ve cihazın ön siparişleri Çin‘de geçtiğimiz gün başladı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu