Mobil Haberleri

Redmi K40 ve K40 Pro Tasarımları Gün Yüzüne Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Redmi K40 ve K40 Pro modellerinin tasarımları TENAA’da ortaya çıktı. Yeni model hakkında ki tüm detaylar haberimizde

Redmi K40 ve K40 Pro Tasarımları Gün Yüzüne Çıktı

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, fiyat performans odaklı çıkarttığı modeller ile ilgi görmeye devam ediyor. Üst segmente ait olan Redmi K40 serisi hakkında bazı detaylar sızdırılmış durumda. Ancak sızdırılan bilgiler arasında cihazın tasarımları ile ilgili görseller bulunmuyordu. Nihayet yakın bir zamanda tanıtılacak olan Redmi K40 ve K40 Pro modellerinin tasarımları da gün yüzüne çıktı. Ayrıca TENAA‘da ortaya çıkan görüntülerde sürpriz bir model de yer alıyor. Redmi K40 serisinin yanı sıra, geçtiğimiz sene karşımıza çıkan Mi 10 Ultra modelinin yenilenmiş versiyonu da sızdırıldı.

Redmi K40 ve K40 Pro tasarımları nasıl?

Redmi K40 ve K40 Pro modellerinin tasarımları TENAA üzerinde ortaya çıktı. Redmi K40 modelinin tasarımlarının detaylarını incelediğimiz zaman benzersiz bir kamera kurulumu olduğunu görüyoruz. Arka tarafını incelediğimiz zaman dikey biçimde konumlandırılmış kamera modülü yer alıyor.

Redmi K40 ve K40 Pro Tasarımları Gün Yüzüne Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda Çin’in en popüler sosyal medya platformu Weibo’da, DigitalChatStation kaynağı bir paylaşımda bulundu. Sızıntılara göre Redmi K40 serisinde 3 model bulunuyor. Bu modeller, Redmi K40, K40S ve K40 Pro modelleri olacak.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, geçtiğimiz ay Redmi K40 serisinin Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağı resmi olarak duyurulmuştu. Söz konusu işlemcinin, yalnızca K40 Pro modelinde bulunması bekleniyor. Hatta K40 modeli ile alakalı bir kaç sızıntı da bulunuyor. Söylentilere göre yeni modelde 33W şarj desteği bulunacak. bununla birlikte en az 4.000 mAh batarya kapasitesine sahip olması bekleniyor. Kamera kısmını incelediğimiz zaman ise arka kamerası 108 MP değerinde olması bekleniyor. Ancak diğer kameralar ile ilgili şuan için bir bilgi bulunmuyor.

Bir diğer sızıntı ise Mi 10 Ultra modelini incelediğimiz zaman, tasarımda önemli değişiklikler olduğunu görüyoruz. Yeni cihazda sadece tasarımsal olarak değişiklik olmayacak. Cihaz, 5G desteği ve Snapdragon 870 işlemcisi ile birlikte gelecek. Redmi K40 serisi 25 Şubat 2021 tarihinde kullanıcılara tanıtılacağı iddia ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu