Mobil HaberleriTeknoloji Haberleri

Redmi Oyun Telefonu Hakkında Yeni Ayrıntılar Geldi

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, yeni oyun telefonu ile gündeme geldi. İşte Redmi oyun telefonu hakkında tüm bildiklerimiz

Redmi Oyun Telefonu İle Neler Sunacak?

Mobil oyunların gelişmesi ile iyi özelliklere sahip olan akıllı telefonlara olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Durum böyle olunca birçok Teknoloji devi de oyuncu telefonu geliştirmeye başladı. Özellikle de mobil e-spor sektörünün gelişmesi ile birlikte söz konusu telefonlara olan talebin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Asus, Xiaomi, Poco gibi teknoloji devlerinin oyun telefonları kategorisinde kıyasla bir yarış var. Bu yarışın içerisine Xiaomi’nin uygun fiyatlı ile karşımıza çıkan Redmi modeli de katılıyor.

Oyun telefonlarına olan ilginin her geçen gün arttığını biliyoruz. Özellikle de ROG Phone 5 modeli ile ilgili ortaya çıkan gelişmelerin büyük kullanıcı tarafından sevildiğini biliyoruz. Redmi de bu sektörde uygun fiyatlı bir model sunabileceğini kanıtlamak için yeni bir telefon piyasaya sürecek. Ayrıca söz konusu modelin fiyatı da belli oldu. Ancak tasarımına dair sızdırılan görseller yok.

Redmi oyun telefonu hakkında ne biliyoruz?

Bildiğiniz üzere Redmi, 27 Nisan tarihinde K40 serisini piyasaya sunacak. Bu serinin merakla beklenmesinin en büyük sebebi ise, Snapdragon 888 yonga setinden güç alacak olması. Aynı zamanda söz konusu işlemciyi kullanan modellerden çok daha uygun fiyata satışa sunulması bekleniyor. Bu durumda fiyat performans alanında ki en iyi telefon olacağı düşünülüyor.

Redmi Oyun Telefonu İle Neler Sunacak?

Redmi söz konusu seriye bir yeni model daha ekledi. Tahmin edeceğiniz üzere, oyuncu telefonu olarak tanıtılacak olan model de Snapdragon 888 yonga setinden güç alacak. Biraz önce de belirttiğimiz gibi bu yonga setini kullanan modellerden çok daha uygun fiyata satışa sunulacağı düşünülüyor.

Redmi oyun telefonunun tasarımında farklı bir yapı bizleri karşılıyor. Redmi’nin paylaşımına göre, yeni modelin yanında fiziksel bir tuş olacak. Bu fiziksel tuş sayesinde oyun modunu anında aktifleştirebileceksiniz. Oyun modu aktif olduktan sonra performans da farklılık ve kameranın altında bulunan bir LED halka karşımıza çıkacak.

Redmi oyun telefonu hakkında sızdırılan bilgileri bu kadar, önümüzde ki günlede çok daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır. Ayrıca önümüzde ki günlerde cihazın Türkiye fiyatının da ortaya çıkması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu